Skocz do zawartości

79 Pułk Piechoty


Szumsk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poszukuję jakichkolwiek informacji na temat 79 pp. Będę wdzięczny jeśli ktoś napisze co o tej jednostce wie.
Czytałem na rożnych stronach o tym pułku ale niestety jest mało informacji w internecie na jego temat . Na razie wiem gdzie stacjonował, kto nim dowodził, mam dwa zdjęcia, i wiem że podczas Kampanii Wrześniowej obsadził pozycje Rzęgnowską . Po za tym nic więcej. będe ogromnie wdzięczny jeśli ktoś podzieli się wiedzą...
Pozdro. ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej wiedzy to 79 i 80pp słonimskie wchodziły w skład 20-tej Baranowickiej DP.Broniły ufortyfikowanych pozycji nadgranicznych pod Mławąi Rzęgnowem.Opuściły je na rozkaz.4 IX o świcie została rozbita w czasie odwrotu przez lotnictwo niemieckie.
Odtworzona w Modlinie,walczyła nad Bugo-Narwią,a 15 IX wycofała się na Pragę,weszła w skład obrony stolicy od północnego wschodu.Z tym,że mowa jest o chyba całej 20DP.
Tyle wiem.Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 years later...
  • 1 year later...
  • 3 months later...

W tymże pułku służył mój ś.p. dziadek (1914-2008), ukończył szkołę podoficerską, we wrześniu 1939 r. w stopniu kaprala w 114 Pułku Piechoty Rezerwowej, Różan i tak dalej... (osoby znające przebieg kampanii wiedzą o co chodzi), szczęśliwie wrócił do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie