Jump to content
Sign in to follow this  
drops072

Elektroliza schematy i odpowiedzi na pytania

Recommended Posts

oj z takim czymś to ja nie pomogę ja pracowałem na starym ruskim prostowniku gdzie bezpiecznik po prostu się wkładało wyciągało z tyłu

mam pytanie co do elektrolizy nie chce zakładać nowego tematu więc pytam tu...
czy można za pomocą zasilacza komputerowego zrobić elektrolize na dwóch przedmiotach w jednym roztworze??
oczywiscie każdy przedmiot dostanie swój + i -. Zasilacz ma więcej wtyczek do urządzeń komputera dyski twarde, napędy cd itp itd.
Można tak to wykorzystac czy lepiej każdy przedmiot osobno zrobić.

Taki mam pytanie -czy wielkość przedmiotu do pożarcia" ma jakiś wpływ na szybkość/wielkość elektrolizy?

Czy ja zastosuje większy przedmiot to elektroliza będzie odrywać rzdze z większej powierzchni fanta ?

ja jeszcze inne pytanie, jak regulować natężenie elektrolizy, chcę zrobić delikatną elektrolizę dajmy na to. Używam prostownika do akumlatora. Grubość drutów ma znaczenie? Bez skojarzeń :P

Wielkość, odległość elektrody dodatniej od przedmiotu ma znaczenie. Przekrój przewodów raczej niewielki o ile nie są bardzo cienkie i się nie grzeją. Prąd w pewnym zakresie da się regulować stężeniem elektrolitu.
Wojtek

jako elektroda dodatnia mam rozumieć przedmiot a pożarcie"? Im mniejszy, tym łagodniej przebiegająca elektroliza?

chopy czy Wy spaliście na lekcjach fizyki???
czy neta nie mata??
tak woda musi być przegotowana ale trzeba gotować WYŁĄCZNIE na gazie - jeśli nieprzegotowana to tylko butelkowa nisko-gazowana....bo wiesz woda z kranu może mieć różny skład - pamiętasz zapewne film kingsajz - tam tylko woda z laboratorium się nadawała....

chopy czy Wy spaliście na lekcjach fizyki???"
Co się dziwisz, dzisiejsi uczniowie nie wiedzą nawet co to jest dźwignia prosta, nie mówiąc już o jej zastosowaniu, a o tym jakie można za jej pomocą uzyskać zyski siły" to już lepiej wcale nie wspominać...

Witam zrobiłem dziśjaj pierwszy raz elektrolize z ładowarki do tel dodałem sode oczyszczoną jeden przewód podłączyłem do blachy aluminiowej a drugi do pochwy bagnetu przewody były miedziane ,bąbelki szły woda zrobiła się brudna po 20min odłączyłem fanta i zobaczyłem że zmienił kolor na niebieski zielony szary czy tak ma być a może pomyliłem
+z minusem .poz