Jump to content
  • 0

Mundur c.k. armii austro-węgierskiej

AugustXVII

Question

Czy ktoś jest w stanie zidentyfikować stopień i formację do jakiej należał ten żołnierz c.k. armii austro-węgierskiej oraz odznaczenia jakie ma na mundurze? Na pewno nie był oficerem i wydaje mi się, że to była piechota, więc czemu szabla i ostrogi? Zdjęcie wykonano w Krakowie ok. roku 1910. Żołnierz pochodził ze Zgórska k. Radomyśla Wielkiego, pow. Mielec.

17 answers to this question

Recommended Posts

Czy ktoś jest w stanie zidentyfikować stopień i formację do jakiej należał ten żołnierz c.k. armii austro-węgierskiej oraz odznaczenia jakie ma na mundurze? Na pewno nie był oficerem i wydaje mi się, że to była piechota, więc czemu szabla i ostrogi? Zdjęcie wykonano w Krakowie ok. roku 1910. Żołnierz pochodził ze Zgórska k. Radomyśla Wielkiego, pow. Mielec.

bagnet wygląda jak jatagan mod. 1870 może specjaliści się ustosunkują, mundur jednolitego koloru wygląda na zestaw po reformie z 1908r. stawiał bym na piechotę stopień wojskowy Zugsführer czyli sierżant.
Osoba po lewej stronie /siedząca/ ma chyba skórzane sztylpy M.1908, zapinane na paski ze sprzączkami, co sugerowało by związek z końmi dodatkowo jedna gwiazdka na kołnierzu /słabo ją widać/ ale sugeruje stopień leutnant - porucznik,
to tyle co wywnioskowałem z tego zdjęcia, może koledzy zweryfikują i poprawia

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information