Skocz do zawartości
  • 0

Pas z klamrą ZHP


GeneralRemek

Pytanie

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

Drogi kolego R51,ano życie pod sowiecką okupacją było tfu...
Ale ty pewnie należysz do grona tych co byli w ZHP,a tata w KPRP i kupił raz na jakiś czas zabawkę z peweksu wiec nie widziałeś żadnych tfu,więc niejako rozumiem Twoje praktyczne" podejście.
P.S. Miałem na myśli żart jako że wszystkie tematy po 45 roku są dla minie fuj,ale jak pokazuje komunistyczna reakcja-ni kak da:D
Pozdro mój komunistyczny przyjacielu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe,a ostatnio widziałem wątek o jakości forum,podsumowanie czy podobne brednie..
panowie,jak ktoś ma napięcie przedmiesiączkowe albo coś,że wszystko bierze śmiertelnie poważnie a nie jako żart niech idzie na spacer,na piwko czy coś ten teges:)
koment kolegi vis1939 też odebrałbym żartem,tak jak nasz specjalista od klamerek:)
mam taki pas do tej pory,niemal niczym się nie różnią od tych po prl..
pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm nagle zniknął post visa,widzę tu czarodziejską rękę nigdy nie śpiącego woytasa
coś czuję że ktoś powinien sprawdzić maila:))
pas harcerski kosztuje koło35-45zeta za nówke,parciany albo skórzany..
do tej pory w zhp korzysta się z pasówfuj" i nikt nie widzi w tym nic złego.. jeden ma stary pas,drugi piękny nowy...
tak jak z wykrywkami...:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vis 1939 wiesz chlopie raczej nie wybiera sie gdzie sie rodzisz Teraz tez nie jest slodko z tym ze inne tfu rzadzi ale jak moiwi stare przyslowie trudno nie lizac dup... jak sie jest na kolanach Zmienil sie tylko brat ten ma flage w paski Temat naszej tarczy i wiz jest sztandarowy jak nas traktuja przyjaciele
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eto moja pamiątka i symbol:)
był i mundur,ale z rok temu przez gumtree oddałem mamie chłopaczka który marzył o wyjazd na obóz a rodzicielka nie miała funduszy na umundurowanie i wyposażenie dla harcerza
pozdro dla byłych i obecnych zrzeszonych:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się porobiło,niechcący nadepnąłem forumowym harcerzom na ucho" :D
Sam taki nosiłem więc nie chodziło mi że Tfu" jest Związek Harcerstwa Polskiego,ale to już wytłumaczyłem w poście do druha R51,więc nie wiem po co się co niektórzy wysilają z próbami nastawienia mnie niewiernego.Na swoją obronę mogę dodać tylko że nie byłem całkiem trzeźwy i ciesze się że ręka sprawiedliwości woytasa wycięła co nieco:)
Pozdrawiam,szczególnie bitnego kolegę danieloff.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pasy produkowane były w I połowie lat 80 ubiegłego wieku. Jeszcze były z solidnej skóry, ale klamra była juz stalowa, tandetnie pozłacana. Zdecydowanie ładniejsze były klamry z lat 60, ze złocistego koloru stopu miedzi. Niektórzy moi koledzy nosili takie po rodzicach.
A tym co mówią tfu powiem tylko, że harcerzami w okresie PRLu byli: Bronisław Komorowski, Antoni Macierewicz (zwany podobno w warszawskiej czarnej jedynce Maciorem), Ludwik Dorn, Andrzej Celiński i wielu innych, których w tej chwili sobie nie przypominam. Działały w harcerstwie za PRLu środowiska opozycyjne, które powołały KIHAM, Ruch Płaskiego Węzła, a po '89 utworzyły ZHR, ale to już inna bajka.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi takie urządzenie pasowało by do komórki,bo czasem po jabolach sam później nie wiem co napisałem:))
na foto dwa pasy które ja nosiłem(parciany i tfu):)
pozostałe dwa skórzane,z klamrą mosiężną w stanie nówka zwisały kiedyś z kosza na ulicy więc je ocaliłem:)
pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie