Jump to content

Rosyjska zbrojeniówka...


Recommended Posts

Tez czytalem artykul. Rosja to gigant na glinianych nogach.
Korupcja, alkohol i mafia. Padli raz, padna i drugi. Bogactwo ropy i gazu nie utrzyma ich przy zyciu, nawet jezeli storpedowali konferencje klimatyczna wyciekiem" maili niby ukazujacych jak naukowcy naciagaja fakty.
Link to post
Share on other sites
W fabrykach nie ma mistrzow. Odeszli- zapewne pracuja za przyzwoite pieniadze za granica. Znajomi naukowcy z Moskwy twierdza ze fakultety swieca pustkami. Zostali tylko nieliczni starzy. Moj znajomy jest swiatowej renomy naukowcem, autorytetem w swojej dziedzinie. Dzis gosciu ma sie dobrze, na nic mu nie brakuje bo pensje zostaly podwojone. Zarabia rownowartosc 200 USD miesiecznie. W Stanach mialby szesciocyfrowa pensje jako kurator jakiegos dzialu muzeum czy katedry uniwerku. Pewnie kierunki nauk komputerowych maja sie lepiej ale to nie ratuje caloksztaltu wyzszej edukacji.
Link to post
Share on other sites
My tu gadu gadu ,że Rosja słaba na glinianych nogach a prawda jest taka ,że rozjechali by nas swoimi niemodernizowanymi czołgami, starymi BTR, psującymi się ciężarówkami i zrzucali by na nas bomby z przestarzałych samolotów. Nasza zbrojeniówka też niestety nie jest w super. Mamy sprzęt w wiekszości przestarzały w takim samym stopniu jak Rosjanie. Wojsko Polskie to na dzień dzisiejszy cyrk który mieli papiery z byle jaka kadrą i zasłania się NATO i USA co w naszym położeniu geopolitycznym jest skrajna głupotą. Rosjanie na wojaczce się znają mają do tego w pogardzie życie pojedynczego żołnierza i opinii publicznej" co czyni z nich bardzo groźnego przeciwnika.
Gdyby chcieli to by nawet nas zajechali na koniach i rowerach i zatrzymali by się dopiero tam gdzie chciała by tego Bundeswera- jedyna licząca się naprawdę siła wojskowa w naszej części europy.
Więc darujmy sobie kolosa na glinianych bo akurat teraz przy nim jesteśmy karłem na nogach z g....
Pozdrawiam
Mateusz
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Niestety ja nie znam języka naszych wschodnich braci:( Z tego co podał grba nie jest dobrze z siłami zbrojnymi i przemysłem zbrojeniowym FR, ale to nie zmienia faktu, że nie trudno odnaleźć podobne przykłady w naszym przemyśle, już nie wspominając o siłach zbrojnych. Ostatni konflikt z Gruzją pokazał, że starymi migami, bwp1, też można przeprowadzić błyskawiczną i brawurową operację. Wiadomo, że Rosja nie jest takim mocarstwem jak ZSRR, ale w zestawieniu z Polską jest mocarstwem, a Polska nie jest małym silnym Izraelem.
Link to post
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.×
×
  • Create New...

Important Information