Skocz do zawartości
  • 0

Jaki to pułk kawalerii?


Po prostu Leon

Pytanie

Witam,
kontynuując poszukiwania rodzinne proszę o pomoc w określeniu pułku kawalerii w jakim służył mój dziadek widoczny na poniższych zdjęciach. Fotki są garnizonowe, mundur zarówno polowy jak i garnizonowy. Na zdjęciu widoczne CKMy Schwazlose wz.07/12, które z tego co wyczytałem wyszły z wyposażenia kawalerii w 1929r., czyli fotki są wcześniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

małe wyjaśnienie - nie pisałem że to jest grudziądz i nie pisałem ze na podstawie uzytej broni można określić wiek.
Pisałem zę mam zdjecie wujka - z grudziądza, ze SPK, z lat 30-tych i jest tam zarówno nowe jak i stare uzbrojenie.
Więc określenie daty zdjęcia tą metodą jest zawodne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest Grudziądz - ani to SPK, ani SPRK, ani kursy dla podoficerów itp itd.
Sugerowanie miejsca na podstawie wieku broni jest naciągane.
Np. w Grudziądzu podchorążowie uczyli się na szablach wz1822 - czy to oznacza, że kawalerzysta z szablą wz1822 jest akurat z Grudziądza? :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała uwaga - zdjecia mogą (ale nie muszą) pochodzić z CWK w Grudziądzu - a tam jak sądzę starsza broń mogła być używana praktycznie do 1939r.
Mam zdjecie wujka, też zrobione po 1930r. i też są maximy na tej podstawie - właśnie z Grudziądza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam🙂Na zdjęciu grupowym również widoczny jest mój dziadek🙂.Trzeci od dołu z prawej.Szukałam informacji o dziadku i przypadkowo wpadłam na to forum😀. Po prostu Leon byłabym wdzięczna za informacje o 11 Pułku , jeśli takowe udało Ci sie zdobyć. Czy jest gdzieś w sieci lista wszystkich kawalerzystów z tamtych czasów? Z tego co wiem mój dziadek brał udział w kampanii wrzesniowej , wiec prawdopodobnie walczyli razem 🙂🙂Byli kolegami🙂. Dołączam zdjęcie które ja znalazłam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie