Skocz do zawartości

Pieczęcie lakowe cz.2


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 322
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Ktoś mi pomoże w id? jaki okres? czyj to herb? ja obstawiam na ślepowrona? i czy to jest pieczęć a raczej pozostałości? przedmiot nie jest mój znaleziony w mazowieckim, powiat miński miejsce bez żadnego kontekstu historycznego z góry dziękuje za pomoc w id i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

armando86-przedstawienie jest zdaję się wypukłe, więc na pewno nie do laku, w tuszu też nic by nie wyszło. W każdym razie nic do pieczętowania się. Może jakiś żeton dominialny??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli średniowieczność" tego herbu ma wynikać z nieudolności wykonania przedstawienia, to tak, byłby bardzo średniowieczny:), jednak tekstura liter wskazuje, że nie jest to stare.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie te litery bardziej mi wyglądają na XVIII-XIX w. jakość herbu to już średniowiecze z tego co wiem w tym miejscu co zostało znalezione stała kiedyś karczma nie wiem czy to ma jakieś znaczenie a poza tym w tym miejscu zostało sporo guzików np pruski - rosyjski, który do dzisiaj nie zostało zidentyfikowane a więc to kolejna rzecz do kolekcji:) na pewno przedmiot jest dość ciężki może to jakaś pamiątka wojskowa? rodzinna? dużo fantów nieopodal było z okresu wojen napoleońskich i powstania listopadowego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie