Skocz do zawartości

Lotnisko w Bagiczu


Gość Waldenfels

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
kolego Woytas powiedz mi czy wszystkie RSBN były takie jak te na fotce? Bo jakoś mi ta pozostalość w Bagiczu do kołowej podstawy nie pasuje. Chyba ze to bylo coś z wyposazenia dodatkowego RSBN ?
Moze ze posiadzasz inne fotki lub fotki innych modeli ?

Pozdrawiam
Lobo26

ps. na zdjęciu: Radiolatarnia RSBN-4N z charakterystyczną osłoną anteny obrotowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 years later...
W roku 1980 Państwowa Straż Pożarna z Kołobrzegu pomagała gasić płonące zbiorniki w bazie paliwowej w Bagiczu.

Czy ktos potrafi mi ustalic konkretną datę?
A jesli sa jakies dane nt temat to jakie byly przyczyny i zniszczenia ?

Pozdrawiam Lobo26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
A ja mam takie zapytanie: w latach 60-tych, może 70-tych rozbił się samolot. Na miejscu katastrofy był mój ojciec, powykręcał pare żarówek, widział czerwone gwiazdy i pilota, który, jak twierdzą świadkowie, po stwierdzeniu awari i skutecznym skierowaniu samolotu na obszar niezabudowany ratował się poprzez katapultowanie. Pilot przeżył, a najbarsziej ucierpiało w tej katastrofie jego siedzenie gdyż spadł na polu, na którym rosły wtedy buraki. Ojciec wie na 100%, że była to maszyna z Bagicza, tak mowili Rosjanie, którzy pojawili sie na miejscu zdarzenia. Nikt jednak nie pamięta ani dokładnej daty zdażenia, ani typu samolotu. Na miejscu wychodzi mnóstwo aluminiowych szczątków, które jednak nie pozwalają na identyfikacje. Czy istnieją jakieś dostępne źródła, które mogą zawierać informacje dotyczące tego typu zdarzeń? Szczególnie zależy mi na ustaleniu typu maszyny. Dzieki, pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i informacje od kolegi Lobo:


od 1966 roku stacjonuje 871 IAP uzbrojony od roku 1965 w samoloty Mig 21 PFM. W roku 1973 pułk otrzymuje nowe samoloty Mig 23M. A w roku 1990 zastąpiono je wersją Mig 23MLD.
Po wypadku w 871 PLM (w którym samolot rozbil się w Belgii) pułk przeniesiono na lotnisko w Brzegu. Następnie z Brzegu, 10 czerwca 1991 przeniesiony został w rejon Smoleńska.

W 1990 ze Szprotawy przeniesiono do Bagicza i rozformowano 314 Samodzielną Eskadrę Śmigłowców.
Eskadra dysponowała maszynami Mi 8, Mi 9, Mi 24K, Mi 24W, Mi 24Ch.

W czerwcu 1990 do Bagicza przeniesiono z Legnicy 55 Sewastopolski" Samodzielny Pułk Śmigłowców (55 OBVP). W skład pułku w marcu 1992 wchodziło 38 maszyn Mi 24W, 2 maszyny Mi 24P, 10 maszyn Mi 8MT oraz 12 maszyn Mi 8.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
Trochę odgrzeję starszego kotleta" .....

Samolot o którym wspomina parę postów wyżej Nemitz, to maszyna z Bagicza, a dokładniej MiG-23UB.

Wypadek nastąpił w 1975r niedaleko Ustronia Morskiego.
Piloci przeżyli, wcześniej katapultując się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie