Skocz do zawartości

Lotnisko w Bagiczu


Gość Waldenfels

Rekomendowane odpowiedzi

oki z innej beczki - teren niedaleko lotniska Bagicz

po drugiej stronie szosy Kołobrzeg - Koszalin - rozciąga się kołobrzeski las. W srodku lasu równolegle do szosy biegnie droga asfaltowa (!) nie wiem w jakim celu powstała i kogo to dzieło. dlugość drogi to ok 4,5 - 5km.
i na obu krańcach nie łączy sie z inną tylko są najazdy (coś jak na pętlach autobusowych). prowadzą do niej kilka dróg leśnych (straszne dziury) i jedna położona z płyt JUMBO(?)

ktos coś wie o tym ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Witam
Dawno nie zaglądałem, owszem książka Stahla jest dobrym źródłem, ale kiedyś pojawiła sie grupa kilku artykułów, niestety nie pamiętam tytułów i czasopism :(. Stahl bardzo ciekawie opisuje akcje na Odrze, generalnie polecam pozycję

Pozdrawiam K(?)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D rarytas !

mam mapkę satelitarną okolic Bagicza !!!
niestety jest zbyt duza aby sie zmiesciła na forum - ograniczenie do 100kb :(

ale wyciąłem fragment przedstawiający osiedle i pasy...
dokladnie widac pas rosyjski i zarysy pasu niemieckiego !

jesli ktos jest zainteresowany całą m apką to niech pisze na maila!

Pozdrowionka !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
po cichcu sie dowiedzialem ze ta droga asfaltowa w srodku lasu kołobrzeskiego (niedaleko Bagicza) zbudowana byla w zalozeniu na cele leśników, ale... w razie W" ruskie mogli tam ukryc czesc sprzetu :)

nieżle wykombinowane !!!

:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Czy ktos wie coś na temat rzekomego drewnianego mostu łączącego lotnisko z szosą na Koszalin. Most miałby wychodzić na łące w okolicy lini kolejowej prowadzącej na lotniske we stacji Bagicz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dziwi mnie jedno.Wszystcy tutaj gadaja o rosyjskich i niemieckich jednostach i samolotach,a wszystcy zapomnieli o sieci podziemnych tuneli.Jest pare wejsc(nie wiem czy to te) ale sa albo zasypane,zawalone kamieniami i wszystkie sa zalane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech Ciebie to nie dziwi...

kazdy słyszał (lub czytał w odkrywcy) o tunelach.
o tym temacie wiemy ale jak narazie to jest niesprawdzone wiec sie nie dotykamy (do tematu)

ale jak cos wiesz to podziel sie info - moze ludzie sie zjawią i cos się spenetruje.

pozdrowienia Lobo26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem troszke.Jak dotad znam 3 wejscia zalane albo czyms zagrodzone.Jedne za szkola.Pelno tam smieci i wody.2 Niedaleko zbiornikow na paliwo zawalone duzymi kamieniami o zalane woda(nie wime czy to wejscie,ale qmpel mowi ze jak peryskopem sprawdzal to cos tam widzial).I ostatnie pod Bukowina.Tez pełno wody.Najdostepniejsze(jezeli to jest wejscie) to chyba to zawalone kamieniami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedno....

W artykule pt. Bagicz pod Kołobrzegiem - magnes dla Odkrywców; Zakazana strefa" - Odkrywca z marca `2004 mozemy przeczytać:

6. Podziemna przystań U-Bootów

Wśród mieszkańców Podczela emocję wzbudza historia o porcie położonym przy lotnisku, najprawdopodobniej małej przystani okrętów podwodnych. Obecnie jednak nie doszukano się żadnych śladów jego istnienia. Przypuszcza się, że wejście do podziemnego basenu portowego mogło zostać zniszczone w wyniku jednego z dwóch wielkich wybuchów, które słyszeli niektórzy świadkowie, tuż przed opuszczeniem lotniska przez Niemców. Wspomina o nich dawna mieszkanka okolicznej wsi, która miała wówczas 14 lat. Czy jednak źródeł tej informacji nie należy wiązać z innymi wydarzeniami? >>>>>>>>>>Wiadomo bowiem, iż basen portu kołobrzeskiego był zbyt mały, aby mogły w nim manewrować okręty podwodne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje dalej wklepacc do końca ten text abyście wiedzieli o co mi biega.
zatem w tym artykule była mowa ze port kołobrzeski był zbyt mały aby mogły w nim manewrowac okręty podwodne.

oprocz tego w majowym odkrywcy `2004 na str 53 - Echa publikacji". Mozemy w tym liscie przeczytac ze na Baltyku byly tylko trzy bazy okrętów podwodnych - Kilonia, Gdynia i Świnoujście (częsciowo Pilawa) i że nie było zadnych malych przystani gdzie mogły owe okręty przybijac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zatem mam pewne objekcje. posiadam (niestety tylko) na HDD fotkę jak okręty podwodne są zacumowane w porcie kołobrzeskim. jak ją odszukam to wstawię na forum :]

czyli coś tu jest nie tak. z jednej strony mowią ze nie mogły manewrowac itd... z drugiej fotografie.

pozdrawiam :)

ps. przepraszam za te częsci" ale coś mi net się krzaczy i wiekszej ilości znaków nie chce wklejać :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do blaszek z lotniska - to jedna z nich.

Fl.H.Kdtr.L.Kolberg - FLiegerHorst Kommendantur czyli komendantura lotniska Kolberg (L - Lehr - instruktorski)
Nr.A 380 (A - pracownik cywilny)

czyżby blaszka należała do kogos z Fliegerschützenschule 2
sformowanej 5.40r w Kolberg`u.

Pozdrowionka !

ps: takich blaszek wypłynęło więcej - bylo to juz na forum (identyfikacja) poruszane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Temat: długość pasa startowego za Niemca".

Przed chwilą czytałem na stronie Odkrywcy artykuł wzmiankujący o pasie dł. 900 m (od 1943). Dopiero Rosjanie go wydłużyli do 2500 m. Dla mnie coś tu nie gra, bo 900 m to zbyt mało dla zwykłego Ju-88, a co dopiero dla ociężałego Mistela! W grę wchodzi zatem długa droga startowa o nawierzchni trawiastej. Była taka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam
ostatnio znowu głośno o Bagiczu...

14 bomb lotniczych odsłoniętych przez sztormowe fale na plaży w Podczelu wysadzili wczoraj w powietrze saperzy z Trzebiatowa. Największe miały do 1,5 m długości i 150 kg wagi. Spoczywały pod zaledwie cienką warstwą piasku, część kryła podmyta przez fale wydma... To nie pierwsze znalezisko takie na tym terenie. Nie dawno znależli kilka bomb SZ-50...
Ciekawe ile jeszcze tyakich niespodzianek jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 20 lat temu jak byłem tam na wakacjach na plaży leżało kilka takich metrowych łusek po pociskach.
Starsi mieszkańcy wsi, teraz miejscowości letniskowej - Sianożęty opowiadali jak to Radzieccy piloci zwiewali a zachód". Jednego zestrzelili nad Bałtykiem.
Inny uciekinier katapultował sie za Ustroniem Morskim a jego maszyna na automatycznym pilocie" wylądowała pewnemu Belgowi w stodoole.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie