Skocz do zawartości

Zdjęcie z wojska Dziadzia Jana


s_boj

Rekomendowane odpowiedzi

Oto zdjęcie z wojska mojego Dziadzia Ś.P. Jana Dudziaka (1912-2009), późniejszego żołnierza września, walczacego m.in. w obronie Włodzimierza. Zdjęcie pochodzi z okresu służby wojskowej jeszcze przed 1939r. Proszę o pomoc w ustaleniu na podstawie mundurów i odznak nazwy oddziału i miejsca jego stacjonowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiele powiedzieć się nie da, ale zdjęcie po 1936 r. Na pierwszej fotce u pierwszego z lewej odznaka strzelecka.
Wykadruj albo zeskanuj w dobrej rozdzielczości odznakę z piersi tego drugiego z lewej, bo to jedyna szansa by cokolwiek więcej spróbować rozszyfrować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POS ma drugi żołnierz od prawej. Ten pierwszy od prawej, to mój dziadzio. Myślałem, że posiadał on taką samą odznakę, jednak po zbliżeniu dochodzę do wniosku, że to chyba coś innego. Mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem w Odznaki Wojska Polskiego 1918-1939" Panów Sawickiego i Wielechowskiego do odznaki na piersi drugiego żołnierza z lewej nie pasuje mi nic innego jak wspomniany wcześniej 44 Pułk Strzelców Legii Amerykańskiej. Odznaka w wersji żołnierskiej. http://www.wne.uw.edu.pl/pracownia_informatyczna/wrylski/odznaki/panasiuk/pie/44ps.jpg <- tu masz fotkę współczesnej kopii wersji oficerskiej.

Czyli licząc od lewej: Odznaka Strzelecka, 44 PSLA, POS, POS.

Pozdr.,
MJU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wszystkim dziekuję za identyfikację. Po Dziadziu pozostała Polonia Restituta i Medal za Udział w Wojnie Obronnej. Teraz dopiero, dzięki Kolegom dowiedziałem się, że miał także P.O.S. Widocznie odznaka zawieruszyła się gdzieś podczas wojny, albo powojennych przeprowadzek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie