Skocz do zawartości
  • 0

automat na cukierki?


knufi

Pytanie

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

100 miliardów marek?!!! To faktycznie mega inflacja,chociaż u nas dość niedawno było podobnie(100 milionów itp.)
Ale co do monet.
Były zazwyczaj wykonane z rynkowego surowca-Miedź,nikiel,alu.
Rozumiem,że w cZasie świetności kolonialnych niemiec 2 pfenigi,rózniły się zawartością surowca,wielkością,etc.Od tych inflacyjnych?
pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.. Zaglądalem w linki podane przez kolege kopijnika2 i postanowilem napisac w celu uzyskania informacji..


Napisalem:

Witam Państwa. Posiadam stary automat na cukierki. Chciałbym prosić panstwa o informacje na jego temat. Z jakich lat może on być ? Ile mogłby być warty? Czy może maja panstwo jakis podobny do tego co ja mam. W załączniku przsyłam zdjęcia.
Proszę o odpowiedz.

pozdrawiam" (zapytalem o wartość z racji lekkich sporów w temacie o jego wartość)


Odpisali :

mniej wiecej tak: ie moglem znalesc tego automatu w katalogach, ale prawdopodobnie z czasu 1890-1910. Mozliwy producent Stollwerck, Sielaff, ADE. Jak jest kompletny i oryginalny, to 3.000-4000 euro. W tym stanie co na zdjeciach to okolo 1500 euro. musial bys jeszcze przeslac zdjecie jak wyglada sprawa od srodka, czy wszystko jeste ma. niestety tez brakuje tego hebla, i podejrzewam ze nie ma wszystkiego w srodku. proponuje tez skontaktowac pania kokoska z deutsches automatenmuseum"


wiec napisalem do Pani Kokoski (maila o podobnej tresci)


odpisala : ze niewiedza nic na temat tej maszyny, jedynie podejrzewaja ze moze byc firmy Gartmann, poniewaz w niektórych punktach jest podobny. moze okolo 1900 r"


Pozdrawiam ! :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami tak nie typowe rzeczy poszukują scenografowie do filmów ,nie tylko w Polsce.I dobrze płacą. Kolega za starego Żuka w serialu kasował po 450 zeta za dzień zdjęciowy-stawka ustalona przez najmujących.
Tylko nie wiem gdzie można by się z czymś takim zareklamować??

Fant super,mając coś takiego próbowałbym na Twoim miejscu odrestaurować i uruchomić.Zawsze jak by ktoś przyszedł znajomy możesz mu za np.50gr sprzedać landrynka :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.. jakby mozna to otworzyc? bez uszkodzenia.. Prosze o porady, jesli ktos mialby tez jeszcze jakies informacje dotyczace automatow tego typu.. to prosze pisac.. bo szczerze mowiac niema skad zaczerpnac informacji.. ;/

pozdrawiam!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.. jakby mozna to otworzyc? bez uszkodzenia.. Prosze o porady, jesli ktos mialby tez jeszcze jakies informacje dotyczace automatow tego typu.. to prosze pisac.. bo szczerze mowiac niema skad zaczerpnac informacji.. ;/

pozdrawiam!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje Panowie za wypowiedzi :) ciezko coś na temat takich automatow znalesc.. malo jest informacji.. jakby ktoś z Was jeszcze cos ciekawego wyczytal na temat starych autmoatow to prosze sie podzielic :)

pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj otworzyć, może jeszcze jakieś cuksy zostały;)a co do sprzedaży to myślę, że niejeden właściciel knajpy wzorowanej na tamte lata byłby zainteresowany kupnem. Gratuluje i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie