Skocz do zawartości

Berlin warto zobaczyć!!!!


dawwwo1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Małe O.T.
STASI pisze się, a nie STAZI. Jest to skrót od STaatsSIcherheit, czyli Bezpieczeństwo Państwa.
Należę do zapewne nielicznych Polaków, którzy byli przesłuchiwani przez Stasi, gdy w 1982r. wracałem samochodem z Zachodu, przez NRD. Okazało się, że moje nazwisko znajduje się w aktach STASI (politycznie niepewny). Przesłuchanie (rozmowa) odbywało się w języku niemieckim (bez tłumacza) i niewiele brakowało, abym przesłuchującego mnie oficera zwerbował dla słusznej sprawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym zdjęciu znajduje się budynek KGB w Berlinie jest położony w zamkniętej do upadku NRD specjalnej strefie. Ta zamknięta strefa znajdowała się w środku dzielnicy, w której mieszkania dostawali funkcjonariusze MSW aby się do niej dostać potrzebne były specjalne przepustki. W otoczeniu domków i bloków zamieszkanych przez funkcjonariuszy STASI i Milicji oraz ich rodzin znajdowało się między innymi tajne więzienie STAZI, a także budynek wydziału M (zajmował się kontrolą prywatnych paczek i listów)oraz wiele innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie