Jump to content
  • 0

taczanka, biedka ???

wit

Question

proszę o pomoc w identyfikacji ramy taczanki biedki czy jak to jeszcze się nazywa.
została znaleziona 8 lat temu a fortach przemyskich", co być może sugerować wojskowego przeznaczenia, choć oczywiście nie musi. poza nr.10002 nie dopatrzyłem się innych bić. wymiary około 90 X 50 cm

11 answers to this question

Recommended Posts

proszę o pomoc w identyfikacji ramy taczanki biedki czy jak to jeszcze się nazywa.
została znaleziona 8 lat temu a fortach przemyskich", co być może sugerować wojskowego przeznaczenia, choć oczywiście nie musi. poza nr.10002 nie dopatrzyłem się innych bić. wymiary około 90 X 50 cm

zeby nie dublować wątków - temat byłby ten sam - dodaję posty. Coś takiego, przypomina mi to trochę mocowanie dyszli do wozu/mocowanie przedniej osi. Ale mam taką trochę głupią nadzieję ze może to być też coś od jakiegos wrześniowego sprzętu. Czy moge mieć rację?
wymiary - ok. 1,5m x 1m

Ta druga seria zdjęć rzeczywiście wygląda na okucia przedniej osi wozu konnego.
Zdjęcia wcześniejsze również wyglądają mi na przednią oś jakiejś bryczki, powozu, przemawiało by za tym kilka elementów zaznaczonych czerwonymi prostokątami, środkowy prostokąt - mocowanie sworznia skrętu, rostokąty po obwodzie - elementy ślizgowe ułatwiające ten obrót i stabilizujące całą konstrukję, na jednym jest zachowany chyba element metalowy.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information