Skocz do zawartości

Historyk" Aleksander Szyrokorad znowu łże


grba

Rekomendowane odpowiedzi

Zajrzałem na forum, na którym Queen61 pisze:

Szanowny autorze!!!
Z punktu poprawności politycznej, nieźle pan namieszał…
A z punktu historycznego trzeba dodać, że jedną z przyczyn zdobycia RP przez Rosyjskie Imperium było ogromna liczna zbiegłych z Rosji do RP chłopów pańszczyźnianych (niektórzy oceniają tę liczbę na 1 milion ludzi); a więc rosyjska szlachta tak dobrze odnosiła się do chłopów, że oni uciekli do tych okrutnych [polskich] szlachciców!!!
Szanowny historyku!!! Podporządkowywanie nauk historycznych zamówieniom władzy to ogólna choroba rosyjskiej historii od czasów Anny Iwanowny [caryca 1730 - 1740] (Tatiszczew) do czasów obecnych (Pan).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oficjalnej stronie miasta Kozielska do dziś wisi oszczerczy artykuł moskiewskiego urzędnika instytucji podobnej do naszej Rady Ochrony Pomników..obarczającej Niemców odpowiedzialnością za zbrodnie katyńską - praktycznie przepisujący tezy innego oszczercy, Muchina.
http://www.kozelsk.ru/istor/katyn/index.php
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że takiego Szyrokorada żadni iezidentyfikowani sprawcy" nie biją ?

Dziwne, że publicystów niezależnych biją ?

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,6452932,Lew_Ponomariow_pobity.html

Dziwne, że Wolodia przyjeżdża do Polski 01-09 uczcić rocznicę, choć powinnien przybyć 17-09...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
Szyrokorad popełnił kolejny artykulik doszukując się w katastrofie poczatku wojny" - oczywiście ma na myśli 22 czerwca 1941 - polskiego śladu".

http://nvo.ng.ru/history/2011-06-10/14_stalin.html

Zaczyna od takich kwiatków:
Армия Крайова в 1940–1941 годах готовилась к боям не только с немцами" - Armia Krajowa w latach 1940-1941 szykowała się do wojny nie tylko z Niemcami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grba napisał aczyna od takich kwiatków:
"Армия Крайова в 1940–1941 годах готовилась к боям не только с немцами - Armia Krajowa w latach 1940-1941 szykowała się do wojny nie tylko z Niemcami."- bo to prawda do 22 czerwca 1941 Sowieci także byli wrogiem w końcu zaatakowali nas 17 września 1939 , co zatem idzie były przygotowywane działania przeciwko nim, co jest logiczne zresztą Armia Krajowa uważała Sowietów za wrogów nie tylko wtedy ale i nawet po zakończeniu wojny choć formalnie po ataku niemieckim na ZSRR byli naszymi sojusznikami. I nie rozumiem co w tym zdaniu jest nieprawdziwe jak będę miał trochę więcej czasu przeczytam ten tekst i zobaczę co tam naskrobał, bo mój rosyjski nie jest najlepszy wiec muszę więcej czasu na czytanie poświecić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem ten artykuł
http://nvo.ng.ru/history/2009-04-03/14_rech.html
i nie przeczytałem w nim nic strasznego i obraźliwego. Już myślałem ze coś strasznego będzie a to ogólne fakty historyczne trochę specyficznie ukazane. Już myślałem iż straszne rzeczy tam zostały napisane, że tu takie oburzenie a tam nic takiego nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy taki fragmencik...

Polskie plany

I oto na początku 1941 roku władze sowieckie otrzymały od NKWD informacje, że Armia Krajowa przygotowuje wielką prowokację na sowiecko-niemieckiej granicy. Wyobraźcie sobie przejście setek, a nawet tysięcy uzbrojonych ludzi odzianych w niemieckie mundury przez nasza granicę. Wywiązałaby się walka z użyciem artylerii i lotnictwa, nasze samoloty zestrzeliwałyby samoloty niemieckie lecące w rejon konfliktu dla wyjaśnienia sytuacji i poszło-pojechało. W końcu polscy politycy i generałowie w latach 1940-1941 jawnie bredzili o swoich marzeniach, by wywołać konflikt między Niemcami i ZSRS, żeby „zostały z obojga tylko ogony”.


Bronisław Malinowski opisywał dzikich, którzy nie łączyli ze sobą aktu seksualnego z późniejszymi narodzinami dziecka… Szyrokokrad ma to samo. Nie łączy paktu Hitler-Stalin, z tym co rozpoczęło się 22 czerwca 1941 roku. Fantazjuje, a ma w tym wprawę, bo twierdzi, że Katyń, to Niemcy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie