Jump to content
  • 0

FIBULA który wiek ?


antika100

Question

  • Answers 52
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Nie wiem gdzie ty akurat mieszkasz belba ale w moim regionie ciągle trwają przetargi (moja firma również bierze udział) która firma archeo ma nadzorować prace ziemne na stanowiskach. I jak wiem żadna firma nie pogardzi takim zleceniem bo wkońcu na nim zarabia...ale niestety różnie jest...pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Puśc w obieg,tak będzie lepiej.
Jak oddasz będzie kurzyło się w zaniedbanym i nie dofinansowanym pseudo MuzeuM gdzieś.
I nigdy nawet o tym nigdzie nie przeczytasz,no chyba,że będzie miało wielkość Żurawia budowlanego.
pzdr.
Link to comment
Share on other sites

PatrX30: nikt tu nie pytał gdzie pracujesz, reklamy tez nie potrzeba, a o fragmencie zapinki z fotki nie napisales ani słowa.
skad wiesz ze nie zostal zgloszony do WKZ?

kolejny wątek z twoim udziałem, do którego nic nie wnosisz..
chętnie zobaczył bym jak pomozesz komuś wiedzą, a nie dobrą radą"..

pozdro!
Link to comment
Share on other sites

Part wcale nie musial wyjac tego ze stanowiska archeo. Nie zmienia to jednak faktu i autor wątku wg naszego prawa nie moze znajdowac ;d takich rzeczy, a napewno je kolekcjonowac i jeszcze chwalic sie publicznie. Widac ze wiedza ktora posiada (temat wątku) jest wystarczajaca do wstępnego określenia znaleziska, wiec juz na tym etapie powinien sobie odpuscic dalszą ID i zapomniec o miejscu w ktorym to wykopal
Link to comment
Share on other sites

tak czy inaczej pytanie jest co znalazca z tym zrobi...

pierwsza opcja: będzie dalej tam chodzi i chował miejsce w tajemnicy, aż bezpowrotnie wszystko zniszczy. Jednocześnie będzie się chwalił tym co znalazł, pytał o cenę i ile może na tym zarobić...


druga opcja: zrobi coś dobrego i poinformuje kogo trzeba.

decyzja należy do niego.

iszczysz historie albo ją tworzysz" - człowieku.
Link to comment
Share on other sites

patrx w pełni cię popieram. ale tym od wykrywaczy tego nie wytłumaczysz. pisze mi tu o jakichś mumiach myląc pojecia. przecież niczego się nie ukrywa. archeolodzy wykopują, dokumentują, a muzealnicy wystawiaja na wystawy
Link to comment
Share on other sites

jeszcze jedno co rozni poszukiwacza od archeologa..
jezeli ktos jest swiadomym poszukiwaczem, to podchodzi do poszukiwań z pasją, z dobrej woli, najczesciej z milosci do historii..
archeo wykonuja swoja prace rutynowo, przepelnieni indywidualizmem jak w wyscigu szczurow, zaplaca to zrobimy, nie zaplaca nie zrobimy, w sumie pałaja obojetnoscia do poszukiwan, a czesto niestety nienawiscia do innych.

ta fibula rownie dobrze mogla zostac wyrzucona bo złamala sie w podrozy jak kupiec poszedl za potrzebą, sprobuj zglosic takie miejsce jako stanowisko archeo.

szanujmy sie nawzajem albo nie wchodzmy sobie w droge, bo powoli mentalnosc niektorych staje się nader męcząca.

pozdro!
Link to comment
Share on other sites

Ja co za forum!! Jak macie tak mądrze pisać jak do tej pory to lepiej niepiszcie nic i zamknijmy temat...
Patrx30 nie odpisuj już im bo przecież gadać do nich to jak do ściany!!


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora pomsee 22:50 02-04-2009
Link to comment
Share on other sites

Taka mi się anegdotka przypomniała o Fachowcach z WKZ , i ochronie zabytków...


Odbyło się swojego czasu sympozjum na PW o starych pojazdach , dodam że pod patronatem Rektora i na wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych PW .
Stawili się tam ludzie których można uznać za największe nazwiska ( spokojnie to można powiedzieć ) w dziedzinie konstruowania Pojazdów w szerokim tego słowa rozumieniu zarówno dzisiaj jak i w czasach powstawania pojazdów Historycznych, np uczniowie Habicha( od silników, przez pojazdy gąsienicowe, kolejowe, ciągniki, Maszyny robocze ciężkie )
I stawiła się Pani Z WKZ...
Kiedy już został zaprezentowany odczyt o odbudowie TKS'a ( brały w nim udział takie postacie jak Prof Rawski, Z> Nowosielski, badania materiałowe prowadziły instytuty PW ) PAni z WKZ Powiedziała żę generalnie to to wszystko to jest prokuratura ...bo przecież PAŃSTWO ( zwracając się do w wym ) NIE MACIE UPRAWNIEŃ DO TEGO ŻEBY PRZEPROWADZAĆ KONSERWACJE .


Nie ukrywam że konsternacja była dosyć dużą ....bo akurat tak się składa że te osoby są na liście biegłych ....
NO i co Panowie archeo , powiecie mi że sytuacja nie jest podobna ...Kwiczycie tutaj że kolo popełnił przestępstwo, nie zgłosił itp itd ( wyroki widzę że już wydano - 5 do 12 latek) a nie macie ŻADNEJ wiedzy : skąd taka fibulka pojawiła się w rękach klolegi, kim on jest , co z tym zrobił, zrobi, ale larum jest jedno .
RABOWAŁ, nie ma z kim rozmawiać bo tu same debilki siedzą, nikt nie ma zezwoleń, wszyscy działają nielegalnie, nikt nie ma papierków ....

Gdyby nie ludzie którzy wielkrotnie nie mają papierków to do dzisiaj Panowie musieli byście sobie pisać te zezwolenia na glinianych tabliczkach, czego najlepszym przykładem jest niedawno prezentowana kolekcja Ukraińska Platar.... Albo konsensus z prywatnymi ludźmi i przestanie ich obarczać za nieudacznictwo Instytucji państwowych , albo niestety kolejne jednostki Muzealne Padną jak muchy przy oknie w nasłonecznionej kuchni. p. ex : oddział MWP wawa - LIKWIDACJA .


Dziękuję i pozdrawiam


PATRON - FWP
Link to comment
Share on other sites

Dodam jeszcze że poszukiwacze nie kradną fantów tak jak archeo, bo większośc spraw o jakichkolwiek fantach na allegro to rzekomi archeolodzy, którzy tak prężnie starają się ratowac znaleziska a w rzeczywistości ciągną do swoich kieszeni co tylko można.pozdr
Link to comment
Share on other sites

Dlaczego z tak wielkim splendorem nie nagłaśniane są sytuacje pozytwywnej współpracy naszego środowiska z archeo jakie miało miejsce np. pod Reszlem kiedy to poszukiwacze przekazali WKZ w Olsztynie stanowisko grupy Olsztyńskiej kultury zachodniobałtyjskiej z V wieku" które okazało się jednym z największych odkryć archeologicznych tamtego czasu.
Dlatego że publiczne linczowanie,gilotynowanie sprawców przypisywanie wszystkich grzechów danego rejonu w którym zostanie złapany poszukiwacz oczywiście z rozkopywaniem archeo włącznie przyspaża o wiele większej popularności mediom i policyjnym kronikom niż nudna informacja pozytywna.
nikt nie pisze potem że większość tych spraw spełza na niczym .
chleba i igrzysk dla spragnionej gawiedzi !
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information