Skocz do zawartości

pozycja niemiecka pod Ostrołęką


egon8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów, poszukuję pilnie informacji o pozycjach obronnych niemieckich okolice Kruki-Chudek-Nowa Wieś, jak zaobserwowałem jest tam mnóstwo okopów, kilka linii i innych dołów", wkońcu front stał tam pół roku, mieszkam tam a nic o tym nie wiem i bardzo chciałbym coś się dowiedzieć,a może wymienić doświadczenia i informację, widziałem tam ślady poszukiwań więc teren jest znany, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Egon8, weź pod uwagę, że większość tych okopów powstało głównie w czasie IWŚ(rosyjskie)(Lelis, Durlasy i dalej na południe wzdłuż Narwii) i służyły obronie przed zepchnięciem wojsk carskich za linię rzeki. Później były wykorzystywane przez astępców". Najwięcej fantów jakie tam wychodziły było pochodzenia rosyjskiego. Pozycje z 1944 roku opierały się na linii Narwii (radzieckie linie: Ostrołęka-Korczaki-Kamianka-Różan i dalej, niemieckie zaraz po drugiej stronie rzeki np. linie przebiegające Żerań Mł i Duży) i również były pochodzenia pierwszowojennego. Jeśli Niemcy wykorzystywali linie położone dalej to tylko przez służby tyłowe, ew. jako drugą linię obrony ( co im się raczej nie udało bo ACz za szybko ich goniła. Tyle wynika z moich obserwacji". Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie