Skocz do zawartości

proszę po pomoc X70


piotr777

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam prośbę chodzi mi o to że nabyłem dzisiaj nową X70 niestety instrukcja a w języku Angielskim a mój angielski bardzo słaby polską instrukcję będę miał za 2 tyg.
więc proszę o jakieś typy ustawień do cewki 7.5 na drobnicę(monetki) i na militarkę jeśli to nie problem bardzo bym był wdzięczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o militarkę włącz Al metal następnie przycisk auto mode włącza się parce ping po znalezieni jakiegoś metalu wciskam auto mode i sprawdzam co to za metal kopie tylko -4,-2 i oczywiście każdy kolor. W parce ping można zwiększyć czułość jak komu pasuje. Kolor chodzę na 1 ,musisz sam dojść do wskazań numerycznych kopiąc wszystkie sygnały po dniu będziesz wiedział o co chodzi. Przed szukaniem dostrajam do gruntu oraz skalę zakłóceń oczywiście na al metal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotr777 - no sorki, że nie jestem tu 24h na dobę, ale przypominam, że prowadzę też własne forum gdzie jest caaały dział poświęcony Minelabom a w szczególności X70:))

Ok, na początek zacznij od wybrania trybu Coin&Treasure bo Prospecting jest trybem zaawansowanym. Dostrajasz do gruntu w trybie All Metal (po lewej stronie ekranu zaznaczona ikonka AM), stając w miejscu gdzie nie ma metalu i trzymając cewkę trochę nad ziemią (10-15 cm), naciskasz Ground Balance, potem Mode i opuszczasz i unosisz cewkę do gruntu aż pojawią się na ekranie literki AU.
Wychodzisz z AM i po lewej stronie będziesz miał cyferki 1,2,lub 3. Zauważysz, że na dole ekranu, w zależności od tego która cyfra jest widoczna po lewej, pojawia się to dłuższy to krótszy pasek z małymi segmentami". To jest poziom dyskryminacji. Szukaj trochę na każdej z trzech cyferek, żeby zobaczyć co odrzucasz a co akceptujesz. Czułość jest max do 30, ale zanim poznasz sprzęt ustaw na około 20+, dźwięk 4 tony. Więcej już już w dziale Minelab:)
W razie czego pisz.

Pozdrawiam

VW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie za propozycje napewno je sprawdzę ps. stała się tragedia złamały mi się dwa uchwyty od mocowania cewki i teraz dopiero jest problem zupełnie przypadkowo położyłem wykrywacz na górce stoczył się jakieś 1.5 metra i cewka odpadła nie wiem jak za bardzo doprowadzić ją z powrotem do użytku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uf na szczęście cewka naprawiona.
VanWorden orientujesz się jak to jest w Vikingu kupiłem X70 Z gwarancją w języku angielskim wykrywkę kupiłem od kogoś sprzęt ma 3 miesiące użyta 2 razy.A jeśli zadzwonię do Vikinga z prośbą o Polską instrukcję to będę musiał za nią płacić czy no sam nie wiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem instrukcje polskie są płatne (w cenie dobrej książki;)) chyba, że kupujesz sprzęt u polskiego dystrybutora. Według mnie dystrybutor powinien zlecić tłumaczenie i potem je umieścić na swojej stronie żeby każdy zainteresowany mógł sobie ściągnąć czy poczytać przed zakupem. Przecież to zupełnie logiczna zachęta do zakupu i tak zresztą się robi w wielu krajach. No, ale Polska często ma problemy z logiką:)
Jak będę miał trochę czasu to zacznę wrzucać tłumaczenia różnych instrukcji na forum publicznym chyba, że dystrybutor pójdzie wreszcie po rozum do głowy:)

Pozdrawiam

VW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie