Skocz do zawartości

Pytanie dotyczące fischer f2


Rekomendowane odpowiedzi

powiem CI kolego, ze smiagam na alkaicznych ak zalecil producent, lecz kiedys przypadkiem udalo mi sie trafic na bateryjki które gdzies tam ktoś przyniósł do domu bodajrze philips. po wlozeniu do wykrywacza, dzialal on bez zarzutu :) bylem w szoku, lecz po wyczerpaniu i kupieniu takich samych ze wzgledu na to ze sa duzo tansze, juz niestety nie dzialal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 139
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Natchniony Twoim postem, zrobiłem ten test, owszem srebrny lancuszek chwyta gdzies w skali 28-32 wiekszosci z takich sygnalow przyznam nawet nie kopalem.
ze zlotem nie mialem do czynienia jezeli chodzi o teren, a obraczke jakos kiepsko lapie.
mozliwe ze jest to spowodowane tym, ze w domu jest wiele urządzeń i przdmiotów które mogą rozproszyć działanie f2. nauczylem sie po 2 latach jego obslugi i wiem ze jestem w stanie wycisnac z niego co sie tylk oda. lecz nie trafilem eszcze nigdy na sreberko lub zloto. dziwi mnie to troche bo odznaczen lusek medali i monet wszelkiej masci nakopalem sporo. jezeli chodzi o metale sz;achetne. niestety nic. zrobie próbe jutro na dworze w powietrzu. moze dojde do innych wniosków.
w domu zadziwil mnie zasieg na srebrny lancuszek na dyskryminacji dwóch pierwszych kresek zasieg mniej wiecej 7-8 cm troszkę malo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt złoto kiepsko łapie. Srebro dobrze, szczególnie 5 marek niemieckich z okresu rzeszy :D ... dzynga" aż miło. Mały zasięg? Możliwe , że jest to spowodowane przez budowę łańcuszka, musiałbyś spróbować na monecie.
Heh niektóre tanie baterie dają radę a inne znowu nie, a jeszcze inne tylko ze słuchawkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inni lecz osobiście już nie zwracam uwagi na identyfikacje cyfrową. Obserwuję przeskoki pomiędzy kwadracikami oraz natężenie dźwięku, przez które można poznać czy mamy pod cewką monetkę czy coś innego. Zawsze gdy coś jest drobniejsze bądź posiada dziwne" kształty sygnał jest jakby mniej czystszy i słabszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Kolego Yankess nic dziwnego że,nie wykopałeś jeszcze sreberka bo 28-32 jest typowym wskazaniem na monetki.
Duże srebrne coś ok.38-46 na wyświetlaczu o ile dobrze pamiętam.
Gdy ja chodziłem z f2 kopałem prawie wszystkie sygnały i po kilku miesiącach wcale nie zwracałem już uwagi na cyferki na wyświetlaczu.
Sygnał i wskazania na wyświetlaczu zależały między innymi od tego jak w ziemii ułożona była moneta,tj pod jakim kątem do cewki.
Bywało nieraz tak że,sygnał zmieniał się po zruszeniu ziemii saperką,i z sygnału słabego,robił się typowo monetkowy.
Wykopałem nim sporo sreberek w tym małych solidów i prawie zawsze na wyciętym iron i foil.
Wyświetlacz jest pomocny,ale ja wolę zawsze sam sprawdzić co znajduję się pod cewką.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Witam posiadaczy F2:) Ostatnio okazyjnie kupiłem F4 i mam pytanie odnośnie częstotliwości, z tego co wiem to obydwa kanarki lataja" na tych samych falach, i nie posiadają opcji przestawienia ich. Pytnie brzmi co zrobić gdy używamy dwóch kanarków naraz, co zrobić aby się iekłóciły"?pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u u u... no to lipa straszna:/ powinni robić wykrywacze tej samej firmy tak, aby się nie kłóciły" mieli by większą sprzedaż. Np z Ace250 i proxima nie kłóci" się Fisher :O Cóż bedzie trzeba pomyśleć o sprzedaży f2:/ dzieki za odp. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Witam mam pytanko co do akumulatorków...
(posiadam zwykłe GP200mAh)
co myślicie na temat takich:
AKUMULATOR GP Recyko 6F22 8,4V Ni-MH
BEZ TZW. EFEKTU PAMIĘCIOWEGO
ZASTĘPUJE BATERIĘ 9V
Nowa generacja - RECYKO+
- do 1000 cykli ładowania (więcej o 40%)
- zachowuje do 85% pojemności po 12 miesiącach
- do 75% pojemności po 24 miesiącach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...
Witam kolegów. Mam mały problem z wykrywaczem. Moim zdaniem zasięg jest slaby ale to jeszcze nic. Nie pokazuje ID target. Wie ktoś coś na ten temat? http://youtu.be/FAV_OgQrtBg


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 18:07 25-12-2018
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykrywacz kupiony używany i się przy okazji porobiło.

Czy od początku u ciebie.

Może być problem z lcd-kiem , zawilgoceniem elektroniki ,rozjechanej sondy i wiele innych - w tym grzebaniem przy sprzęcie przez kogoś innego (jak wykrywacz z 2,3, lub 4 ręki)
Mowa o wszystkich objawach jakie wypisałeś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Witam. Wiem, wiem, że dostanę złotą łopatę, za odkopanie tak starego tematu ale w sumie o to w tym hobby chodzi.

Zastanawiam się, jak jest z adaptacją cewki z innego wykrywacza do F2.

Jaka jest korelacja pomiędzy częstotliwością pracy wykrywki a cewką? F2 pracuje na częstotliwości 5.99Khz, czy cewka od innego wykrywacza (pomijając przerobienie wtyku i tą samą ilość przewodów w kablu) pracującego na zbliżonej częstotliwości, np: 5.5- 6.5 Khz dała by się zaadaptować do F2? 

Są przecież wykrywacze pracujące na dwóch częstotliwościach lub z płynną regulacją częstotliwości i nie wymaga to każdorazowej zmiany cewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie