Skocz do zawartości

Pytanie dotyczące fischer f2


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 139
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Witam! Mam pytanie do kolegów jak zachowuje się fisher f2 w terenie lekko zaśmieconym np. podwórko czy obejście gospodarskie w którym zalegają resztki gwoździków drucików blaszek itp ale również monetki boratynki lub fenigi wojenne czy jest możliwe kopanie samych monetek bez wykopywania śmeci, czołem!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim dobre stawienie dyskryminacji, ja usuwam dwie pierwsze kreski z wyswietlacza, i chodze wtedy mam pewnosc ze typowo stalowe rzeczy odrzuci, co prawda zdaza sie wiele sygnalow zwiazanych z jakimis roznego rrodzaju smieciami ale to juz duze ulatwienie, no gdy ogrodek czy gospodarstwo jest male i z jakas wieksza historia to warto jest kopac wiekszosc sygnalow, ostatni ow poniemieckim mieszkaniu, a mianowicie jego podworku trafilem w bardzo dobrym stanie zelazko zarowe, ktore znajdowalo sie pod plytami chodnikowymi,
moja rada: dwie kreski i kopiemy reszte sygnalow, a feningi daja bardzo ladny sygnal no i w miare staly :)
zdrów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie ja nie zauwazylem wielkich zmian wymuszonych przez wilgoc, co prawda na mrozie bardzo czestro tracilem sygnal, ale to raczj normalka, nawet telefony przy duzym mrozie sie zamulają.
ja osobiscie po deszczu smigam i takze natrafiam na ciekawe sygnaly, dzisiaj w nocy troche popada z tego co widzee, a na jutro mam zaplanowany wyskok, nie zniechecam sie deszczem, jedyny minus ktory widze to to, ze czasem trzeba kopac w blocie ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka teoria na forach że po deszczu wykrywka bierze głębiej ale sam tego nie zauważyłem, nie zwracałem uwagi ale może przejdę się po dawnych miejscówkach po deszczu ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey denerwuje mnie w eFce2 ze nie ma mozliwosci sciszenia dzwieku, ja chodze bez sluchawek i czasami mam dosc tego dzwieku (za glosny) czytalem na forum ze nie ktorzy matuja glosniczki lub zaklejaja orginalny gosniczek tasma klajaca. co o tym myslicie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

początkowo gdy jeszcze nie zakleiłem taśmą głośników to czasami ludzie z domów wyglądali co tak piszczy w ich wsi i wtedy te pytania ... co robię i czy wyświetla mi ten wykrywacz dokładnie co jest pod ziemią...czasami odpowiadałem że nawet pokazuje próbę złota pierścionka ...;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!posiadaczy Fishera F2,ja też ta maszynke posiadam,lecz niestety od dłuższego czasu ok roku zalegała w szafie,az do dzisiaj kiedy ją uruchomiłem i połaziłem troche,chcąc ją wyłączyć,nieudało mi sie to dopiero baterie musiałem wyciągnąc,i tak w kółko,baterie posiadam te fujicell coś tam(takie białe)czy ktoś z kolegów zna,lub miał taki omen w swojej wykrywce?Czy moze wyłącznik mam spierniczony?ale chyba nie,normalnie go włącze przyciskiem on,ale juz nie moge go wyłączyć,jeżeli ktoś zna lub wie w czym tkwi problem,z góry dziękuje wszystkim za podzielenie sie informacjami(a naprawde jest to kłopotliwe).Dodam tylko,że pracuje na drogach,i mój fisher znalazł odpowietrznik gazowy z puszką żeliwną na 25cm grubości położonego starego asfaltu,gdzie zawór wogóle nie był ujęty(zaznaczony)przy drodze.pozdrawiam wszystkich Fisherowców:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam -Mam pytanie do posiadaczy F2, czy można założyć większą cewkę do niego i czy to poprawi jego osiągi? Czy ktoś już próbował? Ja F2 mam dopiero od miesiąca z cewką 8 cali.Zastanawiam się też czy cewki od innych Fischerów pasowałyby do F2.
Proszę o poradę kolegów którzy już dłużej mają ten sprzęt, ja dopiero zaczynam przygodę z wykrywką.


________________________
Proszę uważać na Caps Locka, nie będziemy poprawiać za każdym razem...


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Hitboy64 00:51 27-05-2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kusy325 - ja w moim nie spotkałem się z czymś takim, może któryś z kolegów ci odpowie, ale zauważyłem że mój f2 działa na 1 baterii 9v ale tylko przez chwilę.
JAZON75- na czeskiej stronce (detekto...) była świąteczna promocja i do F2 dawali cewkę z BH (26cm).Sam się pytałem ale nikt nie miał, nie widział.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Używam F-2 z większą cewką 25cm od BH na militarkę i działa dobrze. Z linijką nie chodze, ale ogólnie zauważalnie lepiej ściąga duże graty, na drobiazgi bardziej dokładna jest cewka 20 -tka. Taka moja subiektywna ocena.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Ktoś ma dużą cewkę!
A jak z identyfikacją, działa tak samo jak z cewką 20 cm (bardziej poprawna bądź częściej się myli itp)?No i czy według ciebie opłacało się ją dokupić?

Hmn... Do garrett ACE 250 można podpiąć cewkę z wyższych modeli ciekawe czy w F2 będzie działała cewka z F4/F75?Może ktoś już sprawdzał?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat większej cewki do f2 jakoś nie dawał mi spokoju i znowu przyszła mi z pomocą czeska strona:
http://www.detektorweb.cz/index.4me?s=civka_fbh_2d&vd=1&mm=4&lang1



18,5 x 29 cm 2D to dość duża cewka i osiągi wykrywacza na pewno się znacznie polepszą.Tylko czy kupno takiej cewki się opłaci?Może lepiej zainwestować w lepszy wykrywacz np. tesoro Cibola?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam serdecznie. Jestem nowym posiadaczem Fishera F2 i mam takie pytanie- co oznacza skala 99-punktowa na wyświetlaczu piszczałki?? W zależności od rodzaju metalu skala ta rośnie tj. żelazo 0-15... złoto 95-99 czy jak? Skala ta określa wielkość danego przedmiotu czy rodzaj metalu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
na podstawie kursu dolara do złotego, nie pamiętam ceny 1200zł... ale poza tym to naprawdę dobry sprzęt, mam go od roku w deszczu i słońcu i wszystko działa, lekki, precyzyjny, stabilny.. ten zasięg mógłby być troszkę większy..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie