Skocz do zawartości

Pytanie dotyczące fischer f2


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 139
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

U mnie przy wyczerpanych akumulatorkach wykrywacz zastyga i nie można go wyłączyć lub innym razem znika wszystko i już nie można go włączyć, co do wielkości baterii to niektóre są za długie i nie można ich włożyć, w taki sposób leży u mnie 1 para nowych baterii i 1 para nowych akumulatorków nie mam sumienia odginac blaszki styków siłą w f2 by weszły...na zwykłych bateriach cynkowych nie alkaicznych jednym działa tylko na słuchawkach innym wcale.. co do tematu czy mozna nim wyciagac militaria to natargałem nim juz mnóstwo blach pancernych, częsci od różnych pojazdów z wojny, skorup od bomb i całych po które już saperzy sie zgłosili bo to na polu, dzisiaj przykładowo tak z 40 cm wykopałem troche pocisków od pepeszy i magazynek tez od niej, sygnał był cynk"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że dyskusja o F2 rozgorzała na dobre... miło :)

na parę minut przed padnięciem baterii moja wykrywka rzeczywiście zwariowała, ale to był moment, później zgasła.

co do słuchawek, to osoby które na wykopki chodzą same i nie chcą się izolować od dzwieków z zewnątrz polecam pewien patent. otóż zakleja się (najlepiej taśmą izolacyjną) te dwie szczeliny na spodzie puszki z elektroniką. wykrywacz robi się o niebo cichszy i nie zwraca takiej uwagi. drugi plus, nie nasypie się tam piasek.

co do nastawów to w ciągu ostatnich tygodni zmieniam swoje przyzwyczajenia. Staram się nie włączać dyskryminacji iron i foil tylko kopie na wyczucie sugerując się wskazaniem, siłą sygnału i przede wszystkim przeczuciem :)

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hakoff- co do baterii jeśli nie chcą wchodzić (miałem ten sam problem) to weź nóż i zeskrob trochę blachy z końca gdzie się zagina (gdzie data jest napisana).Powinny wejść.Także wykopałem mnóstwo odłamków fisher'em ale tylko dlatego że wykrywka wskazuje kolor na duże przedmioty stalowe np. dzisiaj wykopałem zgniecione wiadro z +/- pół metra.
Ale niema to jak wskazuje monetkę lub guziczek czy inne o regularnych kształtach przedmioty:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, zalezy jak dla kogo, mi zalezy na tym by mnie ni slyszano, wiec zakupilem w komputerowym zwykle sluchawki do kompa z regulacja sily glosu na kablu, sluchaweczki ustawiam na maksa i zeby slyszec co sie dziej, czy mnie czasem nikt nie zajdzie, wisza mi na szyji
kazdy sygnal slysze ale jestem pewien ze nikt z osob trzecich tego glosu nie uslyszy, tylko czesto zlatuja sie ludize na sam widok wykrywaca i zadaja mnostwo pytan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcae ja. Panowie wspomagajcie swój sprzęcik (f2)na poszukiwaniu militarki, pomagajcie MU! BRAK SYGNAŁU W JAKIMKOLWIEK OKOPIE- rozkopać na kilka cm. pomóc efce, niech zapiszczy!!!Mam zamiar zaopatrzyć się w sondę- prent dł 1,80, z wygodnym uchwytem....i nakłuwać, nakłuwać pozdro isztwan.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga ta cewka, ale cewki generalnie drogie są.Panowie posiadacze f2 mam pytanko, czy w waszych maszynkach ton niski żelazo sygnalizuje płynnie, bo w mojej f2,to się dzieje od początku,sygnalizuje ładnie , tylko od czasu do czasu to nie jest sygnał, tylko taki jakby rzask", który nie może przerodzić się w poprawny sygnał
'



'
'
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i pozdrawiam.
Ja mam eFke2ke i tez nieraz jest to ”PYKniecie” tez zastanawiam się o co biega z tym? może to powtórzony ten sam sygnał i tak nachodzi i jest taki dźwięk? Naprawdę to nie wiem bo sam dopiero badam eFke2ke...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na to wychodzi, że każda EFKA2 to ma.Co do wycinania żelaza to ok, ale nie zawsze. Żelazne fanty sygnalizuje, ale muszą być ostro pokryte rdzą. Kawał żelaza wyciągnięty z mokrej gliniastej gleby dawała mi piękny sygnałek na kolor po jego wyciągnięciu, ostukaniu i ponownym przemiataniu sondą nad nim, f2 milczała, dopiero przywrócenie ikony żelaza dawało sygnał.Tak myślę, że duże znaczenie by szukać żelaza po jego dyskryminacji ma też gleba, fant żelazny musi być ostro skorodowany, a ostro będzie gdy leży w ciągle wilgotnej glebie(glina). Co do fantów żelaznych zalegających w piaszczystych glebach z wycinką żelaza był bym ostrożny(tak myślę)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie musi być ostro skorodowany, wystarczy że jest odpowiedniej wielkości i płytko leży np. kawałek łańcucha.
Czasami gdy mi się zachce" militarki to chodzę nie wycinając nic tylko kopie metalowe przedmioty zalegające bardzo płytko.
Trzeba słuchać co wykrywka mówi.Dzisiaj wskazywał mi zinc a wyrwałem miskę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie