Jump to content
Sign in to follow this  
SMYQ

Google Earth zdjęcia okopów

Recommended Posts

Witam i proszę o informacje czy to może być linia okopów??
I przy okazji namawiam do wrzucania zdjęć innych okopów.

Napewno były jakies wykopy.Swiadcza o tym jasniejsze plamy.Ale czy na pewno okopy..?

Chodzi mi dokładnie o obszar na skraju lasu tam są bardziej widoczne jakieś zarysy.I to pole więc mogły ulec zniekształceniu przez długi czas. Jak myślicie warto sprawdzić??

SMYQ ,nie wiem gdzie ty widzisz jakieś okopy ? Dla mnie interesująca jest ta stara droga która zaznaczyłem i której ślad widać .Interesujące jest to że funkcjonowała przed komasacją gruntów (lub uwłaszczeniem )gdyż przecina istniejące pola i może być naprawdę stara .Znajdź punk odniesienia ,zlokalizuj ją w terenie i ruszaj do boju ,na pewno nie pożałujesz .Pozdro...

Jeśli chodzi Ci o to co zaznaczyłem na czerwono to najprawdopodobniej położone zboże lub jakieś wykopy po czerpaniu piachu .Bardziej obiecująco wygląda teren zaznaczony na czarno ,ale to też raczej jakiś chaos .Sprawdź lepiej tą drogę .Pozdro...

Wygląda obiecująco .Archeologia w swoich poszukiwaniach korzysta od bardzo dawna ze zdjęć lotniczych ,teraz z satelitarnych do których i my mamy już łatwy dostęp .Rzeczy wyglądające jasno i przejrzyście z pewnej wysokości ( spowodowane naruszeniem struktury gleby) są praktycznie nie zauważalne z poziomu gruntu i tu do zlokalizowania ich potrzebne są punkty odniesienia łatwe do odnalezienia w terenie .Lecz mając już namiary i ustalenia a również i pewną wiedzę historyczną na temat interesującego nas obiektu, musimy i tak ruszyć w teren aby potwierdzić nasze przypuszczenia .Pozdro...

Biegnaca jasniejsza linia sugeruje,ze ziemia była tam przezucana.Ale czy był to okop ,czy jakis stary rów np odwadniajcy-to musisz sam sprawdzic w terenie-Np wieksza liczba łusek na tym odcinku moze sugerowac ,ze była to transzeja.Pojedyncze jasniejsze plamy tez swiadcza ,ze ziemia była tam ruszana.Moga to byc leje po pociskach lub ziemianki -oczywiscie wszystkie juz zasypane.Ale powtarzam -ogólny obraz da ci osobista wizja lokalna w terenie.Oczywiscie według mnie jesli był to teren działan 1-wojennych moze byc to transzeja,poniewarz sugeruje to biegnaca niesymetryczna linia.Pozdrawiam.

terenowiec69 z tego zdięcia wynika że jest to linia okopów . a czy z 1 cz 2 wojny niectey to ty masz zdięcie i po nazwach miejscowości i pytając sie ludzi i biblioteka napewno ci powiedzą . fajne miejsce

Festunguben a jak ty sobie wyobrazales okopy na zdjeciu sat?
Przyjzyj sie dobrze tym zgzaczkom.
Pozdrawiam

Pozatym jest to prawdopodobnie teren poligonu lub jednostki wojskowej kolo Gubina ,wiec okopy w tym rejonie to nic dziwnego.

Do feld odnosnie mojego zdjęcia.
Jest to teren frontu z I wojny swiatowej,zdjęcie jest odwrócone dla lepszego widoku,wg.informacji które mam skraj lasu był obsadzony przez pułk grenadierów rosyjskich.
Potwierdza to nałozenie mapy sytuacyjnej na na widko google earth,i linia frontu mniej więcej sie zgadza z zarysem tym oraz innymi licznie wystepującymi w terenie.

Czyli nasza hipoteza jest prawidłowa.Nic tylko ruszac w teren.Rzycze sukcesów i pozdrawiam.

znalazłem kiedyś piękny podłużny cień trawersujący pola.
I powiem Wam - dokopanie się do gazociągu to pracochłonne zajęcie...