Skocz do zawartości

Google Earth zdjęcia okopów


SMYQ

Rekomendowane odpowiedzi

Diggerek, a na lewo od centrum zdjęcia to nie są bunkry?

Vantar, to jest podobne do ziemianek, ale strasznie tego dużo i trochę mi brakuje tam ścieżek. A ten kwadrat to może być cmentarza. Albo i nie... Bez wyjazdu chyba nikt Ci tu nie pomoże...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 542
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Te na lewo to nie bunkry tylko jeden głęboki dół na ok.1,8m., a średnica ok. 3-4 metrów, a po bokach głównego okopu są cztery mniejsze w kształcie księżyca. Mogły to być jakieś stanowiska strzeleckie.
Byłem tam ostatnio ale już przekopane i nic ciekawego nie wyszło,ktoś zostawił niezakopane dziury. Ogólnie trudny teren,gęsty las.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

@miki_mi2:
Wysepki wyglądają na pewien rodzaj poprzecznic, stosowanych w austro-węgierskich fortyfikacjach polowych (może nie tylko tam), obok poprzecznic w postaci odcinka okopu zawiniętego na kształt litery U. Chodziło o zrobienie przegród dzielących rów strzelecki na odcinki - kiedy pocisk wpadał w okop, odłamki siekały ludzi tylko na odcinku od jednej poprzecznicy do drugiej. Na obrazku jak to wygląda na przykładzie fortyfikacji zinwentaryzowanej po ludzku".
Poza tym zdaje się masz tam ślady jakiegoś schronu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Teren na którym teoretycznie była niemiecka strzelnica, w latach 90 kumpel coś tam grzebał i coś tam wygrzebał tylko po wycince lasu do zera dostał amnezji i tu pojawia się problem.
Tubylec wczoraj mówił, że cały teren to strzelnica tylko efekt łażenia to jedna łuska od mosina czyli coś nie bangla. Może ktoś rozpoznaje element który zaznaczyłem na mapce czy jest to twór ludzki, coś charakterystyczne dla strzelnicy czy raczej nie ma co się tam pchać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Witam kolegów i proszę o pomoc w identyfikacji tych dziwnych kolistych struktur w lesie. Przeglądając mapy satelitarna zauważyłem że jest ich kilka w moich okolicach.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
Pozdrawiam Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Odpowiem Vantarowi , post z 2015-02-04 11:51:35
bo to obiekty z mojej rodzinnej miejscowości. Ten kwadrat po lewej stronie to obwałowanie starego i niestety zapomnianego przez lokalne władze cmentarza cholerycznego z XIX w. Doły po prawej stronie to poniemieckie składy amunicyjne ( lata 1941-1944). Wysadzone przez hitlerowców w lipcu 1944r. i oczyszczony przez polskich saperów w czasach PRL. Już około 1996-97r. widziałem tam poszukiwaczy mocnych wrażeń.

BTW: To mój ulubiony podmiejski las jagodowy i grzybowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie