Skocz do zawartości

Proszek do zębów 9 PP


Kobieras39

Rekomendowane odpowiedzi

Do tej pory trafiłem tylko te dwie odmiany pudełek które ja mam twoja jest trzecia.
Nie koniecznie koniec, temat jest ciekawy ale jest to dopiero jego początek, może ktoś się nim zainteresuje kto może ma jakąś inna sygnaturę pułkowa lub przynależności do formacji na pudełku w kolekcji lub ma zdjęcia takowe i może z czasem wzuci tu na stronę poczekajmy. Ja też jestem ciekaw które formacje zamawiały sobie wytłoczenie na pudełku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sugerujesz ze data 1936 to wz pudełka?bo wiesz sam się zastanawiałem czy by leżało do 39 roku w magazynie i to data produkcji , hmmm a na twojej tez jest 1936?bo mój fant typowo z pobojowiska zabrany przez chłopa dlatego ciekawi mnie czy trzymano je od 36 do 39 w magazynie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobieras - no chyba nie do końca zebrane z pobojowiska przez chłopa ;)
9 pp Leg. walczył w 1939 roku w zupełnie innym miejscu, niż trafiłeś to pudełko. Więc albo przywędrowało tam juz po Wrzesniu, albo było używane w innym pułku. Ale napewno żaden żołnierz 9 pp Leg nie był w okolicy znalezienia pudełka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w temacie : kiedyś na forum poszukiwanieskarbow.com, w wątku Martiego było zdjęcie wykopanego pudełka na proszek do zębów z 64 pp. Miałem skopiowane i szukałem na dysku, ale nie mogę znaleźć - może ktoś ma i zamieści?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
Ta data 1936 to raczej data produkcji niż wzoru
poniżej lina ze zdjęcami i jest tam data 1937/8 - reszt bardzo podobna
Wg mnie data wytłoczona na puszce nie jest datą wzoru

jakby ktoś mógl to prosze wkleić zdjęcia dla potomności
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie