Skocz do zawartości

Pałatka w wojsku polskim w 1939 i przed.


capitan2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukałem w googlach, ale może źle formułuje zagadnieni i przez to nic nie mogę znaleźć. Mam okazję nabycia pałatki. Koleś twierdzi, że wojenna i polska. No i tu rodzi się pytanie jak wyglądała pałatka polskiego piechura z czasów II RP. ? Czy posaidała drewniane kołki ? Wszelkie foto i linki mile widziane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plachta namiotowa wz 31 dzieki opublikowanym Warunkom Technicznym i pewnej ilosci zachowanych egzemplarzy jest dobrze indytentyfikowalna.

Wiadomo jednak iz w roku 1928 zostaly wydane Tymczasowe Warunki Techniczne plachty namiotowej, tresc tego dokumentu nie jest raczej szeroko znana, a na archiwalnych fotografiach z manewrow mozna ogladac namioty ustawiane z placht nie posiadajacych rozciec na rece ( w odroznienieu od placht wz 31) oraz zapinanych takze na koleczki wlasnie.
Dlatego niegdy nie mam pewnosci czy na fotografiach ogladam plachty austriackie czy jednak polskie, lecz produkcji wczesniejszej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
Witam

Nie tak dawno (2-3 mies) pojawiło sie na odkrywcy lub dobroni przedwojenne zdjęcie ok 10 żołnierzy polskiej piechoty w płachtach przeciwdeszczowych. Przypadkiem usunąłem to zdjęcie i nie mogę go teraz odszukać. Czy ktoś może je ma na dysku i może wkleić ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie