Jump to content
Sign in to follow this  
Diago

M42 i kwas szczawiowy

Recommended Posts

Dzięki.
Postanowiłem już go dłużej nie męczyć" ;)
może nie zachwyca ale dla mnie- efekt działania kwasu na duży plus- wystarczy porównać z wcześniejszymi fotkami.
teraz tylko parafina i na półeczkę!
Pozdrawiam.

Efekt na pewno zachęcający do używania kwasu. Pytanie tylko, czy mimo wszystko po elektrolizie nie byłoby lepiej...

Nie ma chyba żadnych odmian Kwasu Szczawiowego? :)
http://pszczelnictwo.com.pl/kwas_szczawiowy_0_5kg_id_323.html
Bo ten chyba tańszy od tych na alledrogo, a używany przez pszczelarzy.

Pozdro!

Mam taki hełmik m35z widoczną farbą i kalką. rdzy jest stosunkowo bardzo mało. I tu nasuwa mi się pytanie. czy wkładać go do kwasy cz raczej nie warto? Za każda sugestie dziękuje.

Pozdro

ja tez bym zaryzykował, ale nie zostawiał samopas. Częste kontrole :)) lekki stromyk wody i delikatne płukanie. nie trzyj czasem tej kalki bo bedziesz zdziwiony jak ci zlezie :))

Witam! Mam pytanie do znawców tematu w dziedzinie działania kwasu szczawiowego na naklejki na rurce od pancerfausta? Jestem w posiadaniu rurki, gdzie przez rdze widać farbę oraz naklejki z instrukcją... Zamieszczam link do fotki: http://img67.imageshack.us/img67/9880/snc00096.jpg
Zasadnicza kwestia jest taka: Jak ja potraktuje kwasem co sie stanie z naklejkami? Pozdrawiam t_k

A ja mam pytanie próbował ktoś elektrolizy tylko zamiast soli kuchennej czy kreta, dać sól szczawikową(składnik kwasu szczawiowego)??? Może by dobrze czyściło i farba zostawała?;)

PZDR

Witam moj kolega czyscil mosiadz tez kwasem szczwiowym czy to dobry pomysl? tak ja wyczyscil ze sie swiecila jak psu jajka;)...jezeli tak to jaka proporcja np na klamre? ile wsypac tego kwasy na 250ml wody?...pozdrawiam

Po wyjęciu z kwasu szczawiowego mam czymś zedrzeć rdzę? Czy po prostu do wody, ma to być woda destylowana czy kranówa"?
I czym to najlepiej zakonserwować?

Bo informacje w tym watku są sprzeczne, albo porozrzucane, proponuje posegrowanie tego wszystkiego co już wiemy w jednym wątku.

Pozdro!

aja moczylem tak dlugo az większość rdzy zlazla niektórzy jakos zdzierają ja nie wiem jak i naoliwilem olejem samochodowym Pozdro

Można punktowo obstukiwać. Chociarz prawda jest taka, że kwas większych purchli nie usunie, a co najwyzej zmiękczy wiec dużo to nie mamy co do czyszczenia.

Witam

Mam pytanie czy kwas szczawiowy niszczy drewno? Mam bagnet pordzewiały ale są okładki ale ni jak ich odkręcić, macie jakieś pomysły? Z góry dzięki

PZDR