Skocz do zawartości

Pamięć....


Walwuch

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 127
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

a ten Marian Badowski ps.Fuks pistolet niesamowity uratował wiele istnień swoją postawą walką -ale również wiele odebrał – okupantom -w końcu go dopadli i z kilkoma innym więźniami wpędzony do dołu na Firleju zabity ulubioną metodą oprawców z Radomia -wrzuceniem granatu w grupę ludzi -po takich egzekucjach długo sie ziemia ruszała ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście te tablice są symboliczne - bo nie sposób było po wojnie kogokolwiek zidentyfikować -nawet nie wszystkie szczątki zostały odnalezione na Firleju – na drugi raz jak będzie podobny wątek to najpierw zadaj sobie pytanie czy znasz historię swojego narodu ,regionu ? czy możesz cos więcej zrobić dla tych którzy oddali życie za Polskę ? czy pojechałeś jeden z drugim sam –nie pod przymusem ze szkoły –posprzątać ,uporządkować takie miejsca -pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic Ci nie sugerowałem, tym bardziej braku szacunku dla zmarłych. Po prostu uderzył mnie ten niczym nie potwierdzony post. Nie wiem czy jesteś katolikiem czy nie, nie interesuje mnie to. W każdym razie nasze społeczeństwo wstydzi się swojej wiary. Ludzie śmieją się z tego ,że ktoś oddaje cześć zmarłym, modli się za nich (jak np. Ty swoim postem wczoraj, wprawdzie ,nie z robiłeś tego wprost ale tak wynika z kontekstu) Bardzo zle się dzieje. I prosiłbym żebyś wytłumaczył o co właściwie chodziło Ci pisząc ,,czy jest na sali lekarz''? Czy to ,że jestem katolikiem i nie boje się wyznawać swojej wiary w czymś ci przeszkadza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie