Skocz do zawartości

Pamięć....


Walwuch

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 127
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Jak zwykle musi znaleść się jakiś mondrala któremu coś się nie podoba. Kolego cairo1 jak coś się nie podoba to się nie wypowiadaj. Ten wątek ma charakter symboliczny i nie rozumiem w jakim celu robisz sobie głupie żarty, a dziś dzień nie jest ku temu ,żeby żartować. Czy ten jeden jedyny dzien w roku to jest dla ciebie za dużo ,żeby powstrzymać się od głupich komentarzy? Nie ważne czy to był niemiec czy polak czy rusek.W tym jednym jedynym dniu w roku znikają bariery,a my żyjący powinniśmy pamiętać o zmarłych mimo to ,że niektórzy z tych którzy odeszli krzywdzili, mordowali itd. My okazując im szacunek okazujemy im w pewnym stopniu miłosierdzie. Zawsze będąc na cmentarzu zapalam lampkę nad polskimi grobami żołnierzy jak również nad rosyjskimi grobami. Mimo tego ,że mordowali polskich oficerów w katyniu, gwałcili nasze kobiety itd. Wiesz dlaczego? Bo gardząc zmarłymi zniżamy się do ich poziomu... nie wolno o tym zapominać ale szacunek należy się każdemu zmarłemu człowiekowi bez względu na to jakiego był wyznania,narodowości.

Kończąc wieczny odpoczynek racz im dać Panie... [*]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego lina_90, jak i wszystcy drodzy koledzy. Z pełnym szacunkiem dla Wszystkich pomorowanych i ofiar wszystkich wojen, ale tego typu tematy maja na celu tylko i wyłącznie podbić sobie cyferki przy nicku.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie... [*]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro temat odpowiedni, to i ja się czymś podzielę...

nawiązując do powyższych postów w imię pamięci żołnierzy akich i takich" wujas dziś będąc na cmentarzu zaniósł świeczkę na zbiorowy grób niemieckich zołnierzy poległych na II wojnie i co? I dostało mu się od mojej Babci, która dobrze pamięta wyczyny niemiaszków-żeby im jeszcze świeczkę palić" :)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietajmy o tych co odeszli i pielęgnujmy pamieć o nich!

Dziś w godzinach popołudniowych włączyłem tvn24 i widziałem tam wypowiedz jakiegoś przedstawiciela Stowrzyszenia Eksploracji i Historii (jeśli dobrze pamiętam), dotyczącą zapomnianych nekropolii, których w wojewodztwie (wspomnianym w reportażu)jest podobno około 150! a w skali kraju - tysiące!
Są to mniejsze, większe cmentarze lub nawet pojedyńcze groby żołnierskie i nie tylko, różnych narodowości i wyznania. Często zaniedbane, zdewastowane lub nie istniejące w obecnych ewidencjach.
Wszędzie tam są pochowani ludzie, przynajmniej w ten jeden dzień w roku uczcijmy ICH pamięć zapalając symboliczną świeczkę.

[*]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Lina, slow szkoda, myslalem ze poszukiwacze to ludzie inteligentni, a tu kolko rydzyja zakladasz....
Modlitwa dobra rzecz, dla tych co musza , a taki watek uwazam za zasmiecanie, co moderatorzy o tym sadza?
Nie pisalem ze to co piszesz jest glupie,przypisujesz mi pogardzanie zmarlymi , zalaczyles kilka epitetow pod moim adresem, i niemowie ze nienalezy pamietac. I zanim odpowiesz i zaczniesz pisac to moze troche pomysl.Widze ze rosnie mam patriota , zycze Ci abys niebyl nim tylko raz w roku, pamietaj tez ze spoleczenstwo skalda sie tez z ludzi myslacych inaczej niz Ty.Szanuj groby zmarlych i pamiec o nich nietylko 1 listopada,i nierob tego z takim zadeciem . Poczytaj jeszcze raz te wpisy i pomysl, moze tez zadasz pytanie- czy na sali jest lekarz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie