Skocz do zawartości

Lotnisko w LUBINIE (dolnośląskie) - jego charakter strategiczny oraz rodzaj zabudowy podziemmej!!!!


VINNNI

Rekomendowane odpowiedzi

dziś byłem na jesiennym 'spacerku' i zauważyłem że całkiem niedawno ktoś namiętnie szukał i pozostawił za sobą masę niepozakopywanych dołeczków - nieładnie... jednak pytanie mam do (może tej samej osoby) która to wykopała calutki 'szlam' z 'szamba' na polance... czy coś ciekawego tam znalazł, czy tylko tę potłuczoną (a fajną) porcelankę? osobiście też byłem ciekawy czy coś w tym syfie nie leży, ale nie miałem takiego samozaparcia, żeby to przekopać...przyznać się też kto podwędził te 2 pełne,zardzewiałe magazynki schowane jakiś czas temu pod murkiem :)

Zdrów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
:) tak tak te tereny:) ktoś był całkiem niedawno (na pewno w ciągu tego tygodnia) bo w zeszły weekend nic tam jeszcze było pokopane...magazaynki były - bo je vinnni znalazl, ale były b.mocno skorodowane, więc nie było sensu brać...w każdym było po 5szt. ammo...były celowo odłożone pod 'murek' bo myśleliśmy że już tam to ciekawscy nie będą szukać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi kolego Kadafi możliwe ze chodzi tobie o taki mały płytki ze tak nazwę basenik na takiej jak by polanie w lesie. Jeśli natrafiłeś na to pozwól ze wyprostuje było to błoto z liśćmi kijami i takie tam. Znaleźliśmy jedynie kilka całych nakrętek do słoika talerze grzebień ampułki i skórzane rękawice i naokoło były doły lecz nie nasze Na lotnisku Lubin szukamy ciekawostek już od 2 miesięcy.
pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy poszukiwacze niedawno znaleźliśmy kamień w okolicach lotniska na którym widoczny jest żelazny krzyż napisy oraz słabiej widoczny jest orzełek Luftwaffe jakby na tej kratce
zwracam się z pytaniem do was co mogą znaczyć te napisy a cały kamień był przywiązany do stalowej liny
Pozdrawiamy_GPBdiscover a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discover - dolki obok tego 'baseniku' tez nie moje,ale musze przyznac ze fajnie to oczysciliscie i przynajmniej nie ma syfu dookola...z tym kamieniem to mnie rowniez zaciekawiles,wiec i ja sie przylacze do prosby o foto...piszesz w liczbie mnogiej 'my' tzn ilu was tam kopie od 2 m-cy?

Zdrów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Bardzo ciekawy kamień. Nie pierwszy zresztą jaki wyszedł w rejonie lotniska. Kilka lat temu znalazłem podobny. Najprawdopodobniej są na nim dane z nieśmiertelnika (N-Abt= Nachrichten- Abteilung)czyli kompania łączności. Wydaje mi się, że na Twoim kamieniu GPBdiscover" wpisane są dane dwóch osób (żołnierzy) z jednostki III/K.G.H.152 i 8Fl.H.Betr.Komp. W lewym, dolnym rogu znajdują się ich imiona (chyba:). Nie jest to raczej twórczość współczesna.
Wieczorem postaram się umieścić plan zabudowy Flugplatz Lüben, o którym wspomniał kolega wędrowiec"
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 year later...
  • 8 years later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie