Skocz do zawartości

Sznur naramienny


Jaco71

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze jedna bardzo ważna uwaga. Żołnierz na fotografii ubrany jest w kurtkę oficerską co nie było możliwe w przypadku szeregowych a do takich zaliczali się ówcześnie szeregowcy (strzelcy) i podoficerowie. Być możliwe iż kurtka oficerska został założona tylko do fotografii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Co do koloru patek pewnie masz rację. Natomiast co do kurtki - z tego co wiem, tę z naszywanymi kieszeniami wprowadzono w 1936. Nie wiem, dlaczego w takim razie mój ojciec, który służył w 1939 ma na zdjęciu kurtkę bez kieszeni (załączam zdjęcie).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kurtek to do 1939 r. donaszano stare sorty mundurowe a więc kurtki żołnierskie wz. 1919 (bez kieszeni) były bardzo często spotykane co widać na masie zdjęć między innymi z kampanii wrześniowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat: sznur naramienny" - czy z tym zdjęciem mieszczę się w temacie?
Opis zdjęcia: polish soldier 1920 year".

PS. Kolega Edmudo jest merytorycznym forumowiczem. Mam nadzieję zwrócić jego uwagę na inny temat, w którym był jedną z osób wiodących.

Pozdrawiam Kolegów - jeśli będę mógł pomóc, to pomogę wszystkim, ponieważ doceniam wysiłek wszystkich.

Niestety moje uczestnictwo w tematach innych niż polskie pociągi szpitalne i sanitarne" nie będzie zbyt merytoryczne, ponieważ nie jestem osobą wszechwiedzącą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie