Jump to content

Festiwal Kultury i Tradycji Tatarów Polskich


Recommended Posts

Turystyczne oblężenie maleńkiej wsi
Rekordowa liczba gości odwiedza w ten weekend Kruszyniany w województwie podlaskim. Tylko w sobotę przyjechało tam ponad tysiąc osób.
Dziś trzeci i ostatni dzień I Festiwalu Kultury i Tradycji Tatarów Polskich. Zjechali tam nawet ze Śląska a także Czech, Litwy, Białorusi i rosyjskiej Baszkirii, aby zaprezentować bogactwo swojej tradycji i historii.
Ich śladem do Kruszynian przyjeżdżają też turyści z całego kraju. Jak mówią, to jedyne tego typu miejsce w Polsce, gdzie splatają się ze sobą różne kultury i religie. Poza tym można tam naprawdę dobrze zjeść.

Festiwal w Kruszynianach to także liczne pokazy tatarskiego oręża oraz warsztaty: kulinarne, taneczne, jazdy konnej i strzelania z łuku. Rozpoczną się w Tatarskiej Jurcie" w samo południe a zakończą konkursami.
REKLAMA Czytaj dalej

Na Stadionie Miejskim w Sokółce odbędzie się plenerowe widowisko walki Tatarów połączone z prezentacją kultury rycerskiej i konkursami strzeleckimi.

I Festiwal Kultury i Tradycji Tatarów Polskich odbywa się w trzech miejscach jednocześnie: Kruszynianach, Krynkach i Sokółce w ramach X Międzynarodowej Letniej Akademii Wiedzy o Tatarach Polskich.

Za Gazeta.pl
Link to post
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.×
×
  • Create New...

Important Information