Skocz do zawartości

Policjanci rozbroili powstańca


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 230
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Myślę że to jest dobra okazja żeby coś zmienić.
Może warto by było nagłośnić tą sprawę w telewizji w prasie.
Jeśli przy tej kolekcji nie uda się żeby wróciła do właściciela to wszyscy będziemy jako kolekcjonerzy na straconej pozycji i nigdy nikt legalnie nie pokaże tego co ma.
Jeśli teraz się nie zbierzemy i na przykładzie tego konkretnego przykładu złodziejstwa nic nie zrobimy to później będzie już tylko gorzej.
A czy redakcja Odkrywcy nie mogłaby nam pomóc??


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora pomsee 20:47 19-07-2008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta sprawa jest najlepszym przykładem jak ludzie reprezentujący władzę w Polsce traktują obywateli. Tupet, arogancja i beszczelność! Kolby zapewne jako wyjątkowo niebezpieczne zostały już wysadzone na poligonie, a nieoficjalnie zdobią już kolekcje jakigoś notabla. Jedynym sposobem na uratowanie zbioru przed urzędnikami-złodziejami jest nagłośnienie sprawy np. w jakimś programie interwencyjnym typu Uwaga" czy podobnym. Może szanowna redakcja Odkrywcy włączyła by się do akcji. Będzie prawdziwym cudem odzyskanie całości kolekcji i umieszczenie jej w muzeum bo o powrocie do właściciela przy obecnym, stalinowskim prawodawstwie nie ma co marzyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozśmieszacie mnie... Ile macie lat? Obudziliście się dzisiaj w rzeczywistości wanej RP?
Ja Wam powiem szacowni koledzy, że żadnej pikiety nie będzie, żadnej petycji a jakby się nawet z pomoca wszystkich bogów udała to pokiwają decydenci głowami poklepią i odprowadza Was do drzwi. Przez te kilka lat istnienia forum taki spraw przewinęło sie mase...i co, jakie wyniki?

Jestem motocyklista i pamiętam jak bodajże w 2005 roku z 5000 maszyn pojechało pod ministerstwo transportu z petycją żeby malowac pasy zgodnie z normami unijnymmi a nie smarowac olejną bo ludzie giną... Minister sie zafrasował, pokiwał głowa w smutku przed kamerami i zapewnił ze już pasy sa malowane prawidłowo...i jak wpadałem w poślizg tak wpadam bo nic sie nie zmieniło.
No przpraszam zmieniło się bo niejaki Florek, poseł...zrobił akacje na Mazurach NIE śmierci na polskich drzewach" i poszły pod piły apoleońskie" jeszcze pewnie aleje. A cienias robi na niej pieniadze bo ma tartak :)...a to był jedyny raz w całej kadencji jak zabrał głos. Bo jak nam wszyskim wiadomo jak głowa boli, czy w zębie dziury to wie wyrywa, ucina...

Maniek...z całym szacunkiem czy Ty masz analfabetyzm wtórny i nie umiesz czytać ze zrozumieniem? Za PRLu ten pan nie był nekany...sprawdzony jedynie...a za demokracji mu wszystko ukradziono i zmieszano z błotem.

Była sprawa Skalskiego co sobie zyły dla kraju wyprował i co?

Ja się napikietowałem, nagłosowałem i zostałem olany i oszukany... miarka sie przebrała i od dzisiaj panowie z orzełkami na czapkach mogą mnie...wiecie co mi mogą. Mieszkam tam gdzie ich lepkie paluszki nie sięgają a deko z certyfikatem to sobie w militarnym sklepie kupuję za tygodniówkę...tylko takich egzemplarzy...niestety. Żal.

Niech się chłop cieszy że nie wykończyli mu syna jak Olejniczaka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dzis wpadlem do swojego dziadka. Tak gadu gadu grill piwko i zachaczylo o temat na ktory dyskutujemy. I padlo pytanie kiedy tutaj cos sie zmieni. Dziadek zmarszczył brwi jak to starsze osoby maja w zwyczaju. I powiedział co mnie az postawiło na równe nogi- Po wojnie".
Co tego co powiedział kol. Indian Chief to mamy najwieksza ilosc osob zabijanych na pasach dla pieszych. Przez farbe olejna także.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cofa mi sie od zoladka http://www.tvn24.pl/2148047,12690,0,0,1,wideo.html

Podziekujcie politykom, a jak juz mam 'jechac' personalnie to jedym z autorow obowiazujacej ustawy jest super-komandos i posel w jednej osobie - Mr Dziewulski

Brawa i kwiaty...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecierz to sa jakies jaja czy oni wszyscy powariowali no jaki zal!!! skandal poprostu...nieda sie nic z tym zrobic? no kur*a nie kryje uczuc bo jestem poprostu wsciekly po tym co widze boze.brak mi slow poprosru. no niby co mial zrobic ten czlowiek:|? przecierz jak bron nie dziala to nie dziala kurde no to jak wezme sobi erure kanalowa to mnie /.../ za to ze mam sprawny czolg ? jaaaa przecierz to jest smieszne to nie morzna tak !!!!!!!!!jezu ja sobie nawet nie wyobrazam co ten biedny czlowiek musial przezyc.wogole jak tak dalej bedzie to zamkna muzeum PW bo powiedza ze to tajna organizacja terrorystyczna. ludzie cos z tym trzeba zrobic. czy jest jakas szansa ze mozna cos zmnienic? mam prosbe podawajcie mi na bierzaco losy tego pana tzn no tutaj na forum jak ktos sie czegos dowie to bardzo prosze przedstawcie mi materialy


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora pomsee 15:57 05-08-2008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeh z emocji troche ochlanalem ale przyszla mi kolejna zecz do glowy... gdyby lufy byly pozalewane to moze wtedy nie bylo bycalej akcji. pozatym czy ktos mogl by mi powiedziec jak przebiega proces takiej rejestracji nieaktywnej broni?
no bo jak to by bylo poszedl by dziadek na komende z tym swoim zbiorem to jeszcze bardziej by mial przesrane bo by powiedzieli ze chcial zamach zrobic:| czyli jak on to mial zarejestrowac?przeciez czlowiek by chcial dobrze a tu by itak i tak skonfiskowali mu to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakby tak jakas akcje zrobic... taka strone z wpisami gdzie kazdy wyrazil by swoje zdanie ..taka ankieta czy cos..moze by to cos dalo. no ludzie wiadomo ze jesli bysmy sie wzieli do roboty to cos zdzialamy. no sam napewno bym nic nie zrobil ale gdyby kazdy z nas POLAKOW bo kazdego z nas to sie tyczy bowiem jest to nasza wspolna pamiatka, wzial sie do roboty walczyl by o to to osiagneli bysmy cel.prawo nalezy wyregulowac jakos. to co sie dzieje to jest chanba nie mozna na to pozwolic.powinnismy zebrac sie do kupy i jakos pomoc temu czlowiekowi. co jak co o nielegalnych arsenalach sie slyczy duzo ale zadna z tych spraw nie poruszyla mnie tak jak ta.polak potrafi, wygralismy wojne to i teraz mozemy cos zrobic. Rudy Alek i Zoska tez nie proznowali ich bylo tak malo a wtedy wojna byla i jak sie przyczynili do powstania sami zobaczcie -wzor ,bohaterowie. kazdy z nas powinien ,miec w sobie takiego harta ducha. wiele z nas na tym forum to mlodzi ludzie tacy jak oni i tez jesli bysmy uwiezyli w siebie to moglibysmy cos z tym zrobic. napewno mogla by powstac jakas ankieta moze nawet strona w internecie.potem juz taka mala redakcja i organizacja no to sa piekne marzenia ale jesli sie chce to kazdy cel da sie osiagnac. pozdro chlopaki aha i mam proscbe wstrzymujcie sie od negatywnych komentarzy na moje posty bardzo o to prosze . mam zamiar cos zmienic i mozecie sie smiac ale mi zalezy.z wielu waznych ludzi sie nabijano a ile zdzialali. zrobmy cos obywatele ZROBMY bo dluzej tak byc nie moze:/ chociaz nie dla nas ale dla tego czlowieka zeby mu pomoc jakos.tyle dobrego zrobil i on i jego rdzina. teraz powinnismy mu sie jakos odwdzieczyc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo to sa lenie i nie obchodzi ich los innych:/ sami pewnie chowaja taie po katach a innemu nie pomoga ...ehhh Polska wkoncu:/ mozna by tyle zdzialac a tu ... nic. nawet do telewizji mozna sprawe oddac do interwencji , uwagi , lub sprawy dla reportera. LUDZIE !!!!!!!! to jest nasza historia tego nie mozna puscic obojetnie prosze was zmobilizujcie sie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polak, to taka /.../, która się zbiera w kupę gdy dostaje w /.../ - kiedyś coś takiego usłyszałem od starszego Pana, teraz każdego obchodzi własny los i tyle. Chętnie bym pomógł temu Panu ale w pojedynke na pikietę to ja sobie moge.

PozdrO


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora pomsee 15:55 05-08-2008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że dobry reportaż by z tego mieli, że tak traktuje się u Nas bohaterów narodowych, jak przestępców, itd itp. Myślę, że nie łatwo było się z tego wytłumaczyć Policji, jeszcze dodać, że zabierali do ekspertyzy kolby od Visa czy C96(trochę warte), tylko nie wiadomo po co, bo broń to nie jest. A dziennikarze są wyszczekani więc myślę, że po kościach by się nie rozeszło.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Z dzisiejszego Życia Warszawy

Rozbroili powstańca i zawiesili śledztwo

Policjanci powinni oddać broń, którą skonfiskowali naszemu koledze – mówi prezes Związku Powstańców Warszawskich Zbigniew Ścibor-Rylski. I zapowiada interwencję.

Chodzi o kolekcję militariów, którą w lipcu tego roku funkcjonariusze Wydziału Terroru Kryminalnego i Zabójstw zarekwirowali Waldemarowi Nowakowskiemu.

Nie jestem terrorystą

Nowakowski to syn powstańczego dowódcy „Żywiciela”, major Wojska Polskiego w stanie spoczynku, kawaler Orderu Odrodzenia Polski.Policjanci zabrali mu 195 sztuk karabinów i pistoletów, wiatrówki, straszaki i bagnety. Uznali, że kolekcja stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego. Ich zdaniem, Nowakowski powinien mieć specjalne pozwolenia.

– Większość broni miała przewiercone dziury w lufach, uszkodzone zamki – odpowiada kolekcjoner. – To prawda, popełniłem błąd: nie wiedziałem, że przepisy dotyczące broni w ostatnich latach zmieniły się. Nie jestem jednak żadnym terrorystą – tłumaczy Waldemar Nowakowski.

Od kilkudziesięciu lat prowadził prywatne muzeum powstańcze w piwnicy swojego domu na Woli. W kolekcji miał m.in. karabiny, pistolety, mundury, odznaczenia, plakaty. Odbywały się tam lekcje historii dla młodzieży, odwiedzali je urzędnicy.

– Nigdy nie ukrywałem, że posiadam taką kolekcję – mówi.

Funkcjonariusze przeprowadzili nalot na jego dom 14 lipca po godzinie 6 rano, gdy był na działce pod Opatowem. Broń zdeponowali w magazynach w Starej Wsi. Jednak od pół roku nie zrobili nic, aby wyjaśnić sprawę.

– Śledztwo zostało zawieszone do czasu otrzymania ekspertyz biegłych, którzy zbadają broń. Być może opinię otrzymamy w styczniu – mówi Mateusz Martyniuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

BBN broni powstańca

Postępowaniem organów ścigania oburzeni są przedstawiciele środowisk kombatanckich.

– Moim zdaniem, ta broń nikomu nie zagrażała, nie strzelano z niej od 64 lat, powinna zostać zwrócona i przekazana do Muzeum Powstania Warszawskiego. Akcję policji zrobiono na pokaz – ocenia generał Zbigniew Ścibor-Rylski.

W obronie rozbrojonego powstańca stanęły też Urząd do spraw Kombatantów, Związek Jaworzniaków oraz Biuro Bezpieczeństwa Narodowego.

– Poprosiłem Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji o zbadanie tej sprawy – przyznaje Władysław Stasiak, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. – Dostałem odpowiedź, że działania były podjęte zgodnie z prawem. Obiecano, że sprawa zostanie załatwiona w taki sposób, iż zostaną uwzględnione zasługi osoby, której dotyczą, oraz historyczny charakter kolekcji – dodaje Władysław Stasiak.

A Waldemar Nowakowski nie ukrywa żalu: – Żołnierz bez broni to dezerter, tak się dziś czuję."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie