Skocz do zawartości

A na Helu wciąż się dzieje :)


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Po 1,5 rocznej nieobecności zawitałem na Hel, i jestem pod wrażeniem ogromu zmian jakie zostały dokonane w MOW.
Głęboki pokłon dla pasjonatów.
Dorzuciłem swój grosik kupując bilety dla całej rodzinki ;).
Z przyczyn zawodowych zwróciłem uwagę na ekspozycję sprzętu łączności. Nie wiem, czy to błąd, czy efekt działania zwiedzających, ale opisy aparatów telefonicznych średnio zgadzają się rzeczywistością (szczyt to opis pod aparatem ASTER z lat 70-tych mówiący, że jest to telefon niemiecki z lat 40-tych).
Pozwolę sobie kilka sugestii :

1. Telefony polowe TAP-67 poustawiane w salach średnio pasują do wystroju, wiem, że o oryginały trudno, ale na pewno wojsko ma jeszcze w magazynach TAJe-43 a im im już dużo bliżej epoki.

2. Można by pomysleć o reanimowaniu jednej z łącznic ŁP-10 i >stelefonizowania< obiektu, a jakby się komuś chciało PKL-kę pociągnąć, to i obu :). Jakby się mocno uprzeć to można by do tej ŁP-10 podpiąć nawet komórkę, albo numer stacjonarny (da się, przetestowane). W razie zainteresowania służe konsultacjami.

Pozdrawiam

i jeszcze raz wielki szacunek za to co tej pory zostało zrobione - marzyłby mi się jeszcze oryginalny BOFORS na swoim miejscu....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Osz w mordę....

Rzeczywiście, jak zdjęli topic z głównego, to się nieco obraziłem, i rzadko zaglądam. Przepraszam!!!

A dzieje się, dzieje sporo. Ostatnio dzięki brawurowej akcji Arcziego, na Hel dotarły dwie koleby cegielniane, oraz 30 ton tłucznia - szykuje się duża akcja pt podbijamy torowisko między bunkrami".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to oznacza? Oznacza, iż w dniach 8 do 11 listopada, banda wolontariuszy doprowadzi torowisko do stanu z roku 1942 ;)

Czyli bunkry odzyskają połączenie kolejowe, a dodatkowo usprawnimy obie nasze lokomotywy Wls. Jutro startuję na Hel, jako pierwszy zaczynam prace już od wtorku. W bagażniku piękne tarcze sprzęgła do silnika lokomotywy (wiecie, ile zachodu by taki skarb zdobyć???)

Gdyby ktoś chętny był, to zapraszam - nocleg na wczasach wagonowych na koszt Muzeum, czyli gratis. Tylko wcześniej (tak do środy?) info na 0603 650 536

loslos - nie moja działka" łączność, uwagi przekażę, a co do ożywienia łącznicy ... haaaa... jedna sztuka w miarę kompletna, trzy aparaty nówki, czekają w gustownej skrzyni w piwnicy :) Od przyszłego roku cały sezon letni jestem na bunkrach, więc na pewno pociągniemy linię do rójki" !!

Zdjęcia załączone - wykonał Arczi, oczywiście .

Zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... dzięki czemu tabor, który dojechał z drugiej strony (bo połączenie z torami wojskowymi już mamy!) może przejechać dalej.

I ciekawostka - wojsko nie rezygnuje z kolejki. WProst przeciwnie - remontuje tabor, szykuje przetarg na zakup nowej (!!!) lokomotywy wąskotorowej.
Oj, będzie się działo na Helu, (nie)wąsko.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie