Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

blezor

Jest sprawa!

Recommended Posts

Mam okazje kupic ciekawa rzecz, jest to pieczatka z obozu pracy Gross Rosen,raczka z drewna okolo 20cm wysoka,pieczatka okragla, dookola pisze oboz pracy Gross Rosen (oczywiscie po niemiecku), a na srodku jest gwiazda dawida, cena 180 euro, teraz pytanie, co to za pieczatka moze byc, do czego? Bo mi sie kojarzy bardziej ze taka pieczatka to powinna byc raczej z niemiecka gapa" niz z gwiazda dawida. Napalilem sie na nia tylko napiszcie mi czy warto, i do czego ona byla. Pozdrawiam.

To jest pieczątka do stemplowania przepustki dla więźnia, który udaje się do komory gazowej w celu poddania się zagazowaniu i anihilacji. [:>)
C.

Przepustka do komory gazowej? Dziwna ta pieczatka, i dziwi mnie ze jest tak daleko od domu", jakies 2000 km, no i bez gapy" tylko z gwiazda. Jest jeszcze kilka innych ciekawych rzeczy, klamry do paskow, wszystkie ze swastykami, albo rozne ciekawe legitymacje. Pozdrawiam

blezor, to był żart!!!
C.
Czy sobie wyobrażasz, że w hitlerowskim obozie ktoś mógłby używać znienawidzonego przez Niemców znaku gwiazdy sześcioramiennej?
C.

No wlasnie i to mnie dziwi, ta gwiazda! Morze ktos mi podpowie gdzie poszukac informacji jakie pieczatki byly w tym obozie? Bede za dwa tygodnie na wakacjach w PL i bede w okolicy bylego obozu Gross Rosen, chce sie tam wybrac i mam nadzieje ze spotkam tam kogos kto tam pracuje i ma troche pojecia o obozie, i mi pomoze, bo naprawde kreci mnie ta pieczec, i jezeli to oryginal to kupuje! Pewno ja oddam do obozu niech maja w swojej kolekcji, tylko musze wczesniej dojsc czy jest ona prawdziwa, wiec jezeli ktos wie cokolwiek o takiej pieczeci to niech daje znac. Pozdrawiam!

• Create New...

Important Information