Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No niezupełnie kol. slapek, bo jednak zdecydowana większość ludzi [aby nie powiedzieć, że prawie wszyscy] szła na te wybory i głosowała bez skreśleń. I to pomimo, że za nie pójście na wybory" nie zamykali do więzień, ani nie wyrzucali z pracy - przynajmniej tak od 56 roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 346
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Gdy formułujecie tak radykalne oceny co do Wałęsy, to macie poparcie w postaci dostępu do dokumentów źródłowych w IPN? Jeśli nie jesteście dziennikarzami ani pracownikami IPN-u wasze opinie zdają się być po prostu śmieszne...

Przypomnę że Jarosław Kaczyński też miał założoną teczkę, wedle której miał współpracować z bezpieką. Jeśli IPN uznał że teczka Kaczyńskiego była fałszywką (a był on w stanie wojennym mało znaczącym pionkiem) to zastanówcie się, czy w celu kompromitacji kogoś bardziej znanego bezpieka nie założyła kolejnych fałszywych teczek...

A tak na marginesie - pamiętacie za czyich rządów IPN uznał że teczka Kaczyńskiego to fałszywka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acer nie przesadzaj /czyli nie pisz historii na nowo/ pod koniec lat 60-tych mieszkałem będąc studentem w akademiku na ul. Kopińskiej w Wa-wie /Polit. Warszawska/. Właśnie odbywały się jakieś wybory, schodzę sobie spokojnie schodami /aby udać się na Dworzec Główny na niedzielne piwo [dla młodych" wtedy sobota była normalnym dniem pracy] , zaczepia mnie działacz" i pyta Grzesiek czy już głosowałeś??? nie, bo nie mam dow. osobistego, to my poświadczymy twoją tożsamość,-odpowiedziałem, że jako praworządny ob. PRL nie mogę łamać prawa.
acer, czy myślisz że poniosłem jakieś konsekwencje" , nie żadnych!
Studia skończyłem i szczycę się tym, że nie byłem nigdy w partii; ani na wyborach do lat 90-tych.
PS: no co prawda; mieszkania za darmo nie dostałem jak moii KOLEDZY którzy zapisali się do partii aby ozbijać" PZPR od wewnątrz ale kara musi być".
Najserdeczniej Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, no przecież żarty sobie robię... kto tam za wybory kogo rozliczał...

Aczkolwiek Rakowiecka miała swoje uroki, niejeden wytypowany na TW" miękł i podpisywał.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos dołkó" i miejsc odosobnienia, ciekawe jak było z z tym internowaniem w Arłamowie ?

To tylko złośliwa plotka owarzyszy" czy faktycznie Lech W.
utył tam w trakcie pobytu ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam trochę Arłamów,/ z lat 70-tych/ ale tylko z tego że nieraz BOROWIKI pozwalali nam skrócić drogę do Birczy i Rybotycz [jechaliśmy naszym służbowym ARO ]
Pozdrawiam
GW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Boże... Wałęsa Bolkiem. Strach pomyśleć co będzie jak w IPN skojarzą śp Karola Wojtyłę z Lolkiem. Idealnie by się zgadzało. Bolek i lolek co nieźle narozrabiali.
nie mam kompletnie zdania co do tego czy był czy nie był bo sie na tym nie znam. Biorąc pod uwage to wszystko co wytwarzają Zybertowicze, macierewicze i kaczyńscy to śmiem twierdzić ze bedzie to kolejny stek bzdur opartych na wątpliwej wartości materiałach.
Wałęsa z pewnoscia kontakty z SB miał - byłoby niemozliwością zeby nie miał. Być moze SB uznała że lepiej go kontrolować i prowadzić niczego neiświadomego Wałesę niż likwidować ryzykując kolejne powstanie i jakies papiery tam są , ale wg mnie nic na potwierdzenie świadomej współpracy nie będzie. Wiedzieliby o tym Amerykanie przede wszystkim już w latach 70 bo nie wierzę ze nie interesowali się Wałęsą od tej strony. Watykan też ma jeden z najlepszych wywiadów swiata - w konfesjonale ;-)

Gilowska chcieli zrobić agentem i się okazało że jakis esbek chciał sie pochwalić kogo to on nie zwerbował i załozył fikcyjna teczkę. O liście macierewicza nawet nie chce mi się gadać. Zacharski nawet sam się wkopał sprawą Olina. Taka szyszka a dał sie wyprowadzić w maliny a co dopiero te wszystkie Dudki z IPN co to o pracy operacyjnej w służbach nie mają zielonego pojęcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A działania operetkowe czyt./operacyjne /to też kawał historii, ciekawe jak oni przewidzieli; że Gilowska zostanie kiedyś V-premierem.
Polonia Restituta dla przewidujących w esorcie".
Uniżony podnóżek
GW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Skąd ja to znam Stek bzdur". Jakbym z kolei Kaczyńskiego słuchał.

Dlaczego nikt nie chce wjaśnienia sytuacji do końca ?
Książki nikt nie przeczytał a od razu huk i wrzawa w stylu stek bzdur" ?

Według mnie prawda nie ma ceny - nawet jeżeli ktoś był prezydentem, i uważałoby się, że nie wypada.

Wszystko powinno być przeswietlone do szpiku kości raz na zawsze, żeby nie było wiecznych wojenek teczkowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się tylko zastanawiam Acer po co?
Bo Wałęsa to nasz owar eksportowy", jest zapraszany po całym świecie, jeździ na te wykłady i wszędzie opowiada jak to jednoosobowo [sic!] obalił Związek Radziecki i tę całą komunę i dobrze... A dlaczego dobrze? Ano dlatego, bo jak się ogląda te różne DISCOVERY to tam przeważnie stoi, że to Niemcy obalili komunę - obalając mur berliński, a o Polsce przeważnie nic, albo coś jedynie zdawkowo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto by pomyślał-symbol walki z komunizmem zdrajcą narodu...
http://www.emonety.pl/upload/editor/Solidarnosc/Solidarnosc_u_papieza.jpg
http://www.solidarity.gov.pl/gallery/gazeta/21/26156-8%20L.Walesa.jpg
Autorytet...Prezydent RP...
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma bohatera na swoją miarę.
Sprawa”bystrości”bolka :)))).
Bolek był odpowiednim człowiekiem dla SB,kręgosłup moralny gibki jak dżdżownica,chciwy na pieniądze,lubiący wódeczkę.
Taką osobą łatwo można sterować,a żeby sterować to trzeba mieć”haki”,dlatego bolek ma teczkę(prawie pusta:).
Natomiast kaczorami nie da się sterować,takie jest moje odczucie.
Sprawa”zagapienia”to SB się zagapiło,nie przewidziało,że kaczory tak wysoko zajdą.
Jeżeli mam porównywać”bystrość”bolka i kaczorów,to bolka trzeba było ciągle”podsadzać”na jakiś płot,a to strajk chciał zakończyć nie w tym czasie co należało,jakaś”tajemnicza”siła ciągle mu pomagała i doradzała co ma robić.
Natomiast kaczory co osiągnęli,to tylko i wyłącznie własną pracowitością.
Jeden został prezydentem,a drugi premierem 40 milionowego państwa.
Jeżeli chcesz się przekonać jak trzeba być bystrym,uczciwym i pracowitym,żeby to osiągnąć,to spróbuj ty założyć partię polityczną(na przykład:partia człowiekaśniegu,wychwalającą zasługi bolka:)))),i osiągnij taki wynik jak kaczory.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez poparcia radia z Torunia niczego by nie osiągnęli. Trafnie wytypowali elektorat prymitywny jak oni sami i mieli swoje 5 minut w hitorii Polski. Teraz w spadku po tym wszystkim został jeszcze Prezydent. Nie jestem zwolennikiem żadnej partii politycznej, ale jednego nigdy nie zrozumiem - jak można było głosować na takie śmieszne idywidua jak Kaczory??? Brrrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia...Jedynie słuszne jest RMF-FM i G. Wybuchowa + Piękna Monika, A reszta to dla Szanownego KOLEGI dziady i prymitywy. Małe pytanko a jakie Szanowny Kolega kończył szkoły!!!!
PS Czy Tatuś kupił Koledze maturę!!!??
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie kupił. Przepraszam, zagalopowałem się trochę i przesadziłem, ale to zawsze, jak jest mowa o Kaczorach. Szkoły kończył, a jakie to nie Kolegi sprawa, nie będę Ci wysyłał CV. Jeszcze raz przepraszam za niefortunne sformułowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie