Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

gibki9

1 Wojna na Jurze, okolice PILICY I nie tylko

Recommended Posts

Witam
Podzielcie sie koledzy,jak wam ida poszukiwania na jurze,co ciekawego znajdujecie,i jakie rejony polecacie(1 wojna)?
W niedziele z kolegami otalem" i idiotą",buszowalismy w rejonie Ogrodzienca i Pilicy,z srednimi efektami,najlepszy fant- zapalnik czasowy od szrapnela.
pzdr.

ps moze jakis wspolny wypad ,kto chetny?

witam
trochę miejsc w tym rejonie schodziłem, efekty marne, nie wiem gdzie tam padło tyle trupów.
pozdrawiam

Witam.
kol. Owiewka atakuje od strony Ryczowa ? :)
Ja uważam że tam bito się od 'miejscowosci do miejscowosci'
Z tego co wiem, bardzo wiele zabudowań płonęło - co świadczy o ostrzale artyleryjskim kierowanym w strone Miasteczek, Wsi i Wiosek.
Okopy są, ale front stojąc, nie musiał byc krwawy, a umocnienia pozostały...
wyczytaliście coś ciekawego?
pozdro!

Witam
od strony Ryczowa to zawsze mi jakoś nie po drodze. Problemem jest to że na jurze z tego co zauważyłem miejsca starć są dość małe pod względem rozmiaru. Dlatego trzeba się sporo nachodzić by trafić w miejscówkę. Czasem wystarczy przejść pięć metrów obok i nie trafić nic, gdy obok jest sporo w ziemi. Znam to po swoim przykładzie. A co do okopów, to są penetrowane od 15 lat .... Uwierz że front był tu krwawy, nawet bardzo, liczby pochowanych to potwierdzają. A ja szukam wciąż miejsca pod jedną wioska gdzie padło na miejscu 300 chłopów i znaleźć nie mogę...
życzę powodzenia i pozdrawiam
owiewka

Mozna kiedys ustawic się i poszukac razem ;)
jak nie tego to innego..
Teraz już poletka zielone, więc zostają lasy..
pozdro!

ja w gipsie nie jestem :)) i na jurze jeszcze nie szperałem ale chetnie poszperam :) czekam na sygnał plecak juz spakowany :)))

• Create New...

Important Information