Skocz do zawartości

mocowanie menażki


Rekomendowane odpowiedzi

Sądzę, że pierwsze zdjęcie jest jednak oryginalne. Przypomina trochę zdjęcię żołnierza z erkaemem, publikowane w niektórych ksiażkach.
Co ciekawe, część jest typowo polskich zdjęć, a część okupacyjnych.
Pozdrawia,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na zdjęciu nr 8 leży na bruku po prawej stronie hełm naszych pancerniaków czy mi się wydaje? Sorry ze odbiegłem od tematu ale widok tego stosu naszych rzeczy nie daje mi spokoju. Tyle dobra żeby można było wziąć choć jedno rzecz ale to już tylko pobożne życzenia.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęcia są orginalne, widziałem je w programie o polskim wreśniu- o ile sie niemylę to własnością są CAW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mocowanie menażki położonej na bok było nagminne w wypadku starszych wzorów tornistrów tj. wz.25 i wz.27 a także prawie zawsze tak troczono menażki w dochadzanych w W.P. tornistrach niemieckich czy austriackich i wszelkich innych cudach niemcopodobnych (bo nie da się ukryć że nasze wz.25 i wz.27 są zblizone do 1 ws niemieckiego), czemu tak noszono nie mam pojęcia ... (moze jak ktoś napisał, szybciej schną) ale faktem jest to że na wiekszośći oryginalnych fotek tak własnie są przytroczone. Zdjęcie nr. 1 moze być orgyinalne bo widać na sporo łądnych rzeczy a dziwną jakość można wytłumaczyć łatwo tym ze to skanowana któraś tam odbitka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjrzałem sie fotce numer jedne i widać ewidentnie że żołnierz ma plecak niemiecki (albo remontowany polski wz.25 czy wz.27) na którym na klapie zaczepy do troków są ustawione jak w niemcach:
- -
- -
a nie jak w polskich:
|
- -
|
takze tu wyjasnie sie czemu menazka jest w ten sposb przytroczona - po prostu nie da sie stabilnie zamontować jej pozycji pionowej przy takim ułożeniu zaczepów do troków na klapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym pierwszym zdjeciu widać że szelki od plecaka chyba są skórzane.
Jaki to jest typ plecaka ten na zdjęciu 5 z kocem troczonym na 4 troki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem ostatnio podręcznik dowódcy plutonu strzeleckiego" (M.S.Wojsk. Dep.Piechoty, Warszawa 1938r) i tam na rysunkach poglądowych widać że regulamin dopuszczał horyzontalne troczenie menażki takze w wypadku nowego wzoru tornistra. Bo mimo niedokładności rysunku widać że chodzi tu o tornister wz.35.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie