Skocz do zawartości

co nam zostalo .....


Rekomendowane odpowiedzi

W sprawie tych wraków koło KPW Hel.
Jest ich tam trzy ale z tego co pamiętam to dwa rosyjskie i jeden kuter aluminiowy.
Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
W końcu przekopałem sie przez papiery i doszedłem do tych wraków na Helu.
A więc pierwszy od strony falochronu Portu wojennego to jest kuter o szkielecie aluminiowym ( w sumie dziwne że nie rokradli go jeszcze)
drugi stojący na stępce i wbity w ląd to zwodowany w 1951 w ZSRR niszczyciel SKORYJ", OD 1958 W Polsce pod nazwą WICHER" , Wycofany w 1974.
Trzeci leżący na prawej burcie i przełamany w 2 miesjcach może być GRYFEM" ale to go chyba niemcy tam zaciągli.
pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he
licząc od wschodu( możesz sam sprawdzić a mogę Cię kiedyś zaprowadzić) jednostka o poszyciu drewnianym( pięknie widoczna z kantyny koło dyżyrki of.dyż trałowców, totalny wrak) a z resztą to jest odwrotnie, drugi jest Gryf, a trzeci jednostka prod. rosyjskiej. Na trzeci nie dawno można było wejść, były na włazach jeszcze napisy rosyjske.
pozdrawiam mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można dorzucić do spisu puszkę od maski u mnie na półce :D:D

A tak serio to chyba można jeszcze dopisać RWD-13 (chyba były na stanie wojska) jeden w Krakowie, jeden latający nad Ameryką Południową.

michał ł

PS. Można dojść do tych wraków?? są do oglądnięcia nad wodą??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadzić nie musisz bo jeszcze w zeszłym roku tam biegałem tyle że w moro ;-)
a tak a propo skoro możesz zaprowadzić służysz tam jeszcze trzy takie znajomości.
trzyli ten wbity w ląd stojący na stępce to Gryf chodzi mi o ten środkowy
Na którym widać jeszcze włazy pootwierane i resztki instalacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mac" pisze o armacie 75mm z Westerplatte przed szkolą kadetow we Flesburgu. Po wojnie zdjeto ja z cokolu, tarcza i kola poszly na zlom. Obecnie lufa z zamkiem jest w posiadaniu prywatnego kolekcjonera. To jedyny ruchomy zabytek z Westerplatte (pomijajac Orła" z frotonu koszar, który dostał óg" i jest obecnie w Muzeum MW w Gdyni...). Szanse na odzyskanie tego co z armaty zostalo sa nikle, koles chcialby cos rownie wartosciowego, a na wymiane nic w Polsce nie ma. Zreszta z pamiatek z Westerplatte niewiele zostalo, to co jest na Wartowni Nr 1 to w przewazajacej wiekoszosci depozyty z Muzeum WP w Warszawie. Wszystko co na polwyspie znaleziono poszlo na zlom lub wysadzono na poligonie. A znajdowano tam nawet bron z I w.s. Inne drobiazgi sa w przewazajacej wiekoszosci po rodzinach Westerplatczykow. Poki nie bedzie porzadnego pawilonu muzealnego na Wetserplatte to nikt niczego nie da, ani nie przekaze w depozyt. A pawilon muzealny mial tam powstac juz ponad 30 lat temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemuż to C2p jeszcze stoi w fińskim muzeum czyżby tak ciężko byo go wynegocjować od finów jak zobaczyem to zdjęcie to wymiękem bo myślaem że żaden się nie zachowal teraz czas na 7TP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
A czy aby na pewno jakis C2P stoi w Finlandii?Pytam , poniewaz jedyne zdjecie jakie widzialem przedstawia egzemplarz ktory fotografowalem sobote 21-go w Auburn, Indiana.
Pozdrowienia
Grendel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
Jokoś nikt tego nie wymieniał, to ja pojadę ze swojej miejscowości. Muzeum Oręża w Kołobrzegu posiada:

-Maszt i sporo brytyjskiego osprzętu z Burzy Wyrzutnia torped chyba też brytyjska. Wyjątek stanowy francuski, przedwojenny wyrzutnik bomb głębinowych :)
-Sokół 600
-Zamek haubicy (chyba 100mm, nie pamiętam), obcięty, z jednej ze szkół artyleryjskich.
-Lufę armaty 75mm Schneider,przerobionej przez Niemców na działo ppanc
-Komplet szabel używanych w WP
-Potężną kolekcję mundurów
-Standard: ckm wz.30,KbUR, rkm wz.28,moździerz 81mm, lufa Hotchkiss'a,
-Sporo osprzętu medycznego i artyleryjskiego
-Skrzynie taborowe,
-Śmigło Szomańskiego

Więcej grzechów nie pamiętam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie