Skocz do zawartości

To się będzie działo - restytucja mienia.


Rekomendowane odpowiedzi

kindzal....musisz wiedzieć że są Polacy i Polacy...ten rząd stawia na górali..ze wzgórz Golan...
w końcu Żabie Oczko" nie pojechało na obiad do Kazchstanu..tylko do NY...
naszych na wschodzie ma się gdzieś mimo że to są naprawdę wartościowi ludzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 113
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
...Wytłumacz co z nimi byś zrobił żeby było sprawiedliwie."... - oj, Slapek, Slapek, gdybym ja, szary żuczek, znał takie rozwiązanie pewnie zostałbym doradcą Prezydenta bo jak dotąd nikt rozwiązania nie znalazł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzw. komuna" skończyła się podobno w Polsce w 1989 roku - od tej pory było dużo czasu na uregulowanie spraw własnościowych przez właścicieli gruntów i nieruchomości na terenach należących przed 1945 do Niemiec. Nawet teraz jest czas. Chyba są tam jakieś kancelarie notarialne? Wiadomo, są stare polskie sposoby obrony - kosa na sztorc itp., ale może warto po prostu dopełnić pewnych czynności formalnoprawnych?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. Acer, jest oczywiste zadowolenie kogokolwiek z powiększenia swojego majątku, prawa ekonomii sa jednak nieubłagane. Polscy chłopi sprzeciwiali się kolektywizacji, utwalając jednak złą strukturę własności ziemskiej. Paradoksalnie, skolektywizowane rolnictwo, o dobrej kulturze upraw w NRD, Czechosłowacji czy na Węgrzech, z ekonomicznego punktu widzenia przynosiło więcej zysków, niż nasze w znacznej mierze prywatne, ale drobno- lub średniotowarowe.
Można by rzec , że reforma był wyrazem populizmu ówczesnych władz, pozyskania chłopów w bieżącej walce ze zwolennikami mniej radykalnych przemian (reformę planowano przed II w.) czyli tzw. obozem londyńskim. Spełniono marzenia, co mniej przenikliwych chłopów - zrobiono ich dziedzicami, małymi, ale zawsze. W planie była kolektywizacja, ale tu nowi dziedzice, mali, ale w kupie, się dość skutecznie oparli:). Efekt ogólnie nienajlepszy.
Kol. Danieloff, podważenie aktu własności, w takim jak kolega opisuje wypadku jest praktycznie niemożliwe. Ewentualny właściciel może dochodzić roszczeń w stosunku do gminy, skarbu państwa (a i to skutecznie tylko w wypadku uchwalenia ustawy reprywatyzacyjnej) ale nie w stosunku do właściciela nieruchomości, który w sposób legalny, w dobrej wierze nabył nieruchomość i został wpisany do KW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by była możliwość wcześniejszego wyrwania czegoś od Polski to pewnie by to zrobili wcześniej,widocznie nie było takiej możliwości.
Jestem ciekaw co na to żydzi polscy(mam na myśli tych którzy mieszkali tu od wieków,nie tych co przyjechali po wojnie z Rosji,a było ich 180,000 myślę że +/- 70% to agentura sowiecka).
Czytelnicy gazety”w”,pewnie wasza gazeta ostro protestuje przeciwko próbie okradzenia polaków :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slapek, już trochę przeginasz... Tu nie chodzi o wyrwanie" czegoś, tylko uregulowanie stanu prawnego. A tego duża część mieszkańców obszaru należącego do 1945 roku do Niemiec zapewne nie zrobi nawet teraz, kiedy nie ma już komuny" - bo będzie im szkoda 200 zł na opłatę u notariusza. Wielu też pewnie chętnie sprzedałoby zwoją ziemię Niemcowi, gdyby była okazja na szybki i łatwy zarobek. Tak jest z tymi biednymi mieszkańcami Ziem Odzyskanych. Ci z nich, którzy są świadomi patriotycznie i prawnie, zapewne zadbali już albo zadbają o swoją własność, zabezpieczając ją księgami wieczystymi. Przestańmy już chrzanić o Gazecie Wyborczej i spisku liberałów - fobiach rodem z chorej głowy lidera PiS-u.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slapek - ja Cię rozumiem. Nie bez powodu kilku moich znajomych chłopów" klnie na czym świat stoi. Bo developer puka do drzwi i daje olbrzymią kasę ( liczoną w milionach złotych ) za działki. A oni nie mogą się ojcowizny pozbyć bo ta cholerna komuna, szpiedzy, cykliści i wrogowie słowian im nie powiedzieli co by sprawy spadkowe z lat np 70-siątych uregulować, jakieś księgo wieczyste pozakładać. Granda Panie szanowny, normalna granda. Pamiętaj - jak złodziej to i pijak. Bo wszyscy złodzieje to złodzieje :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, moim zdaniem jest mnóstwo osób z niezałatwionymi księgami wieczystymi z różnych powodów między innymi niezaradność,głupota itp.,ale to nie jest powód żeby ich zostawić samych.
Ciekaw jestem co powiecie na to,jak by polscy obywatele pojechali na Ukrainę,Białoruś i domagali się odszkodowań,albo zwrotu mienia,czy to było by sprawiedliwe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Slapek -zgadzam się w 100% z tym co piszesz.Wszyscy przyjaciele" i obrońcy tej nacji, nawet nie zorientują się kiedy będą musieli zacząć łożyć z własnych portfeli.Jednego nie rozumiem -nie ma chyba narodu, któremu Żydzi zawdzięczaliby więcej niż Polakom, a antypolonizm wśród Żydów, jest chyba 10 razy większy niż antysemityzm wśród Polaków.
Mało kto chce się głośno odezwać, gdyż zaraz ma etykietę faszysty". Lepiej rżnąć głupa, i kusić obiecankami -mam nadzieję ,że to będą tylko obiecanki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wdzięczność żydowska...
Poniżej podam cytat z Biblii Tysiąclecia,rozdział 32 werset 9-14.
Jest to fragment rozmowy Boga z Mojżeszem w trzecim miesiącu od wyprowadzania z egipskiej niewoli w której byli parę setek lat.
Widzieli plagi egipskie,widzieli rozstępujące się może a mimo to całą drogę narzekali,że nie mają czosnku a w Egipcie mieli:),że nie ma mięsa,że nie mam wody.
Boża cierpliwość się wyczerpała, jak stworzyli sobie bożka w postaci złotego cielca.
Tego momentu dotyczy ten cytat.

1290 – Wygnanie Żydów z Anglii.
1394 – Wygnanie Żydów z Francji.
1421 – Wygnanie Żydów z Austrii.
1496-97 – Wygnanie Żydów z Portugalii.
Bóg już po trzech miesiącach miał ich dosyć,a my wytrzymaliśmy z nimi 700 lat :),może dlatego że mieli pod dostatkiem czosnku i cebuli:).
Wydawać się może,że powinni być nam wdzięczni,ale ja osobiście na nią nie licze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zauważyć, że rozmawiacie panowie o problemie, którego droga legislacyjna nawet się nie rozpoczęła! Nie macie pojęcia na jakich zasadach będzie odbywać się restytucja mienia, ile osób będzie mogło się ubiegać o zwrot, jakie kwoty będą przyznawane, czy będzie oddawane mienie czy tylko pieniądze lub obligacje, po prostu nic nie jest na stan dzisiejszy wiadome. Na odpowiednią ustawę będziemy jeszcze długo czekali. Ten wątek do niczego nie prowadzi jest jałowy intelektualnie, ponieważ nie staracie się rozwiązać merytorycznie problemu podać jakichś możliwych rozwiązań, podyskutować o nich. Zamiast tego czytam posty pisane pod wpływem emocji, o gazecie wyborczej, o niechęci do Żydów, tekstach dlaczego Żydzi są be. Panowie poczekajcie jak już będzie coś wiadome.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalman, kolego skąd wiesz o sytuacji w Bobowej? :) Mieszkasz tam? tak pytam, bo to rodzinne strony....

To ta koło Nowego Sącza? No cmentarz żydowski tam jest okazały, ale zamiast chleb piec to tam raczej by koronkowe gwiazdki dawida robili ;)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Danieloff, Jezus jest dla chrześcijan prorokiem, dla tego między innymi, że przeciwstawiał się mentalności typowej dla Izraelitów , którzy żyli w jego czasach. Nie pozwalał na kupczenie w świątyniach, nie pozwalał na wyzysk, współplemieńców i głosił hasła do dziś aktualne. Głosił równość ludzi wobec Boga i miłosierdzie bliźniego. Znowu zapodajesz truizmy nie wnoszące nic do dyskusji. Przecież każdy wie skąd wywodzi się Jezus i jego rodzina. Chyba miał faktycznie rację, że został odszczepieńcem, patrząc po dzisiejszych czasach. Może ta mentalność wyznania mojżeszowego została w potomkach tej wiary...???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze primo- nie będę udawał - czepiam się słówek.
Po drugie primo - próbuję złapać sens. Mianowicie ja już nie rozumiem, czy zły jest pomysł zwrotu majątków" wszelkim poszkodowanym ( czyli np byłym właścicielom- Polakom, Żydom, Ukraińcom, może i Niemcom ) czy zła jest forma i otoczka PR tego pomysłu, czy po trzecie chodzi o etniczność ewentualnych beneficjentów.
Po trzecie primo - dam Ci ( specjalnie schizofreniczno-demagogiczny ) przykład. Bardzo mocno upraszczając, gdyby nie te setki tysięcy Ukraińców, Białorusinów, uskich" wszelakich - czyli AR, to byśmy sobie raczej dziś tak spokojnie nie pisali.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

herbstnebel...lol ale się ukrywasz z korzeniami czy to tak od 1940r?? Miło mi że to są rodzinne twoje strony ..tak to ta Bobowa k. Nowego Sącza..przywołałem ją bo tam wskaźnik sarozakonnych był w Galicji duży ... może się mylę.. kudy takiej Mszanie Dolnej ta miała bidne 60% ... : )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, pierdnięcie motyla w Chinach wywołuje huragan w USA.
Z drugiej strony faktycznie możemy być wdzięczni hitlerowi stalinowi i innym tego typu lub podobnym demiurgom, że jesteśmy na tym świecie. Bez ich ingerencji los potoczył by się inaczej i np nasi rodzice by się nie spotkali. Klecisz byle co podobne do tego przykładu który jak powyżej napisałem.
Możemy być wdzięczni czyli kto napisz wyraźnie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalman, nie kryję się z galicyjskimi korzeniami :> i nie mam nic rodzinnie wspólnego z tamtymi żydami :> prócz tego, że czasami przejeżdżam przez to miasteczko, które ostatnio dość fajnie ożyło gospodarczo, a pochyłe macewy, to o ile dobrze pamiętam (bo tam jest chyba jeszcze inny cmentarz) migają mi tylko wzdłuż drogi :)

a okolica piękna!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie