Skocz do zawartości

To się będzie działo - restytucja mienia.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 113
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Acer sądzę, że nikt w tej sprawie nie będzie się pytał Ciebie o zdanie.
Sprawa rozstrzygnie sie ponad naszymi głowami a my możemy sobie tutaj tylko powymieniać poglądy.


Czy ty się dobrze zastanowiłeś Pomsee nad tym ?

Najlepiej rozporzadzać cudzą własnością ? Oddawać coś w większości ludziom bogatym (Żydzi) ?
Jaki gorszący proces ? Ludzie, co wy chcecie koło historii odwracać i wracać do stanu sprzed kilkudziesięciu lat ?
Chyba się tu komuś w główkach pomieszało. I nikt mnie bez walki nie będzie przesiedlał z mojego lokum bo przed wojną były to grunty dziedzica albo Żyda - po moim trupie.

Raz już zbierałem podpisy przeciwne reprywatyzacji (rząd Buzka chciał wszystko wszystkim oddawać kosztem Lasów Państwowych, Żydom, przesiedleńcom zza Buga, itp.

Nikt nie chciał policzyć ile wysiłku i pracy włożono w prowadzenie przejętych majątków np. Lasów po wojnie, co one teraz reprezentują a co kiedyś. Podobnie problem zaburzański - ja wiem że ktoś stracił wiele, ale przykro mi, to nie jest powód żeby inni obywatele robili ściepkę na innych, nie będąc winni zaboru tamtego mienia.

Obawiam się że Pan Tusk nie ma pojecia jaki skutek moga mieć jego obietnice - za bardzo zapatrzył sie w słupki sondaży, ale mentalność polska jest specyficzna i może szybko polecieć w sondażach, jak się
Polacy dowiedzą ile mają i zwłaszcza komu oddawać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acer a Ty zastanowiłes sie co piszesz?

Najlepiej rozporzadzać cudzą własnością ?" Chyba tak, bo dokładnie to robiono w PRL
Oddawać coś w większości ludziom bogatym (Żydzi)? "
No to mnie rozwaliło Żyd = bogacz, co ty Protokoły medrców Syjonu" czytujesz do poduszki?
I nikt mnie bez walki nie będzie przesiedlał z mojego lokum bo przed wojną były to grunty dziedzica albo Żyda - po moim trupie."
Co za żenująca demagogia, aż smieszna. Już widze jak te miliony Polaków wysiedlonych koczujących pod mostem bo ich dom zabrał ogaty Żyd" Rozumiem, że czasem bronisz PRL ale zrozumiałem też, że sprawa u Ciebie ma głębsze podstawy. Ty po prostu jestes przesiakniety tezami wyssanymi z piersi Trybuny Ludu"
Nikt nie chciał policzyć ile wysiłku i pracy włożono w prowadzenie przejętych majątków "
Nikt tez nie policzył ile jakiego majatku ukradziono ludziom w czasie wojny i w PRL
o nie jest powód żeby inni obywatele robili ściepkę na innych, nie będąc winni zaboru tamtego mienia."
A to, że pieniadze podatnika marnuje sie na wszystkie możliwe sposoby Cię nie boli? Protestowałes jak oddawano majatek kosciołowi i zdarzały sie eksmisje różnych jednostek pełniących funkcje społeczne? Dlaczego kosciołowi katolickiemu mozna było oddac ich zagrabiony majatek a obywatelom RP juz nie?
Acer tyle jest marnujacego sie państwowego majatku, Polska nie zbiednieje jesli trafi on do rąk prywatnych. Zyska on gospodarza i może stanie sie z pozytkiem dla wszystkich.
Żal mi patrzec na ten ezpański" bo państwowy majatek, o który nikt nie dba. Te walace sie kamienice ten przygnębiajacy polski brak siły i woli ale też i srodków by zrobic porządek dookoła siebie.
Acer juz raz starlismy się i wiem, że wartosć państwowa" to dla Ciebie najwyższa i najdoskonalsza forma własnosci.
Masz prawo do obrony swoich poglądów ale demagogia jest obrazą dla inteligencji.
I tak dla porzadku. Ja i moja rodzin na reprywatyzacji nie zyskuje NIC.
Żeby Polacy z taka werwą i energia jaka przejawiają wobec reprywatyzacji wzięli sie za porzadek w naszym kraju. Niesty nie jest to mozliwe.
My Polacy nie jestesmy pozytywistami a jedynie pieniaczami dajacymi się manipulować przez przeróżnych politycznych szamanów. To smutne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem o co znów się kłócicie. Sprawa będzie wyglądała tak, jak powiedział kol. Acer-ponad naszymi głowami, my się możemy mięchem obrzucić, a nic nie zmienimy. Polska wiedzie prym we włażeniu Ameryce w ...(wiadomo), i nie dziwi to nikogo. Tak po prostu już jest...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież mleko dawno sie rozlało.Odzyskiwano już w drodze procesów sądowych i decyzji administracyjnych 100% majątku,a Trybunał Konstytucyjny i strasburski wypowiadały się kilka razy,zawsze na korzyść poszkodowanych
http://www.reprywatyzacja.info.pl
Gdyby wszyscy uprawnieni mieli pieniądze na kosztowną i długotrwałą drogę sądową,naszemu państwu groziłaby autentyczna niewypłacalność,a majątki zwracane byłyby lub rekompensowane w 100%,stąd też projekty ustaw o częściowej rekompensacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Protestowałes jak oddawano majatek kosciołowi i zdarzały sie eksmisje różnych jednostek pełniących funkcje społeczne? Dlaczego kosciołowi katolickiemu mozna było oddac ich zagrabiony majatek a obywatelom RP juz nie?

Tak, protestowałem, kiedy Lasy Państwowe oddawały grunty Matemblewa pod Gdańskiem Kościołowi Kat.., a opinie wyraziłem o tym na forum publicznym i przed swoimi zwierzchnikami, co oczywiście nie wywołało ich zachwytu.


Acer tyle jest marnujacego sie państwowego majatku, Polska nie zbiednieje jesli trafi on do rąk prywatnych.

Państwowe znaczy można z tym robić co się chce ?


Acer juz raz starlismy się i wiem, że wartosć państwowa" to dla Ciebie najwyższa i najdoskonalsza forma własnosci.

Tak dokładnie jest, bo utrzymuję się z pracy w zakresie zarządzania państwowym majątkiem co przynosi państwowej firmie i co za tym idzie państwu spore zyski i resztę korzyści ,o których długo by pisać.

Masz prawo do obrony swoich poglądów ale demagogia jest obrazą dla inteligencji.

Demagogia ? Obraza inteligencji ? A czy w takim wypadku świadome kształcenie dzieci przygotowujące później w Polsce do pracy ewidentnie tylko w jednej państwowej firmie (przy twoim uznaniu prywatnej formy własności) nie ociera się o hipokryzję ? To nie obraża inteligencji drogi Pomsee ?

I tak dla porzadku. Ja i moja rodzin na reprywatyzacji nie zyskuje NIC.

No to masz fajnie, bo niestety ja i moja rodzina na reprywatyzacji w kształcie jaki byś pewnie najlepiej widział tracimy WSZYSTKO (grunt pod domem i miejsce pracy były przed wojną własnością prywatną).
I mam spokojnie to wszystko przyjmować do wiadomości ?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i o co ten szum? Pomijając kwestię reprywatyzacji krajowej", w sumie lekko juz przebrzmiałą .. Policzcie sobie ilu polskich żydów wojnę przetrwało. Na ogół przetrwała biedota która żadnego majątku nie miała ( Niemcy ze szczególną starannością likwidowali własnie tych majętnych). jeżeli instytucja do tego powołana bedzie starannie sprawdzała kwity to cała sprawa stanie sie kolejnym propagandowym balonem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może da się dyskutować odrzucając zacietrzewienie, demagogię, politykę? Głos kol. Erih'a brzmi jak wołanie na puszczy. Nikt nie wie o jakich kwotach rozmawiamy, nikt nie ma pojęcia ilu osób ( i ich spadkobierców ) może dotyczyć problem. Nie wiadomo również ilu dzisiejszych właścicieli winno drżeć z niepokoju lub brać relanium. Nawet zacytowany NIK zarzucił władzy tumiwisizm.

Ale jest jeszcze coś- pojawiało się to niejako przelotem. Znając wcześniejsze przypadki ( Kraków, Częstochowa ) ordynarnego wyłudzania i hasło Polak potrafi możemy spodziewać się cudownego rozmnożenia uprawnionych, odkrycia" wielu archiwów". I oby prokuratura patrzyła biurwom na ręce.

A tak naprawdę obyśmy zdrowi byli bo i tak d...a zbita.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://marucha.wordpress.com/2008/03/11/prawdziwy-cel-wizyty-tuska-w-usa/

Oto jedna z wypowiedzi :

Grunt pod ten przekręt był szykowany już od dawna. Najpierw PO miała
wygrać wybory, następnie głównymi doradcami Tuska zostają żydzi, Baroszewski i Boni, a ministrem spraw zagranicznych zostaje Sikorski, którego teściem jest naczelny rabin Nowego Yorku i Sikorski przygotowuje spotkania Tuska ze środowiskami żydowskimi, a dokładnie z przedsiębiorstwem holokaust. W Polsce Gross publikuje swój paszkwil. W piorunującym tempie przywraca się obywatelstwo marcowym i wszystkie trybiki pracują zgodnie w jednym celu - wyrwać haracz 168 mld $ i to w ciągu roku od wygrania wyborów przez PO. Jakby ten rząd w ten sposób i w takim tempie działał na rzecz Polski i Polaków to po 2 latach mielibyśmy naprawdę Irlandię.

...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta sprawa..na południu Polski ponad 50% ziemi i budynków w miastach i masteczkach (na wsi też nie było za ciekawie) stanowiła własność żydów...można sprawdzić (nie pisząc już o takiej Bobowej gdzie % był jeszcze wyższy) pytanie takie z czego i w jaki sposób słońce Kaszub" chce to zwrócić...
Skoro zwrot ten ma dotyczyć wszystkich obywateli polskich.. to czemu dowiadujemy się o tym po spotkaniu... jakimś koszer szemranym obiadku...najweselsze jest to że nikt oprócz cudotwórcy" nic o tych planach nie wiedział (wypowiedz rzecznika MS była komiczna na drugi dzień he he)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erih..pamiętasz Listę S... a kogo ten pan ratował biedotę??? Zobacz sobie jeszcze raz..z kim w Kościele Mariacki rozmawiał od kogo brał pieniądze....od biedoty krakowskiej??? A myślisz że kto mógł tak naprawdę przetrwać wojnę...ci biedni ..raczej nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozdrawiam
obecny premier dokona cudu - gaz będzie w cenie złota złoto będzie niedostępne dla przecietnego kowalskiego, lekarstwa tylko dla tych co wygrają w totka, zresztą totek też bedzie za drogi, zus zbankrutuje, bo młodzi wyjadą, itd itp, ale co tam ważne żeby oddać komuś tam za coś za co nie jesteśmy odpowiedzialni. Niech oddają spadkbiercy decyzji w teheranie, jałcie, poczdamie ale to przecież swoi.Swoi swoim nie oddają, trzeba znaleźć ofiarę, a najlepiej wmówić, że ofiara jest winna i niech płaci.
Sorry za błędy ale wkurzyłem się, uważam że większość z was ma rację.
pozdro
valdeck2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te pieniądze przeznaczone na tą smieszną operacje zwrotu" powinny pójsc do kieszeni np.emerytów i rencistów.
Rządy Tuska i jego ekipy doprowadzą w przyszłosci do zapści finansowej kraju.
A asze" media skutecznie tuszują nieudolnosc tego niby rządu który tylko szkodzi Polakom.

Pozdrawiam
Zwierz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak któryś z nich będzie chciał swoją chałpę zamiast marnych 10..20% to co? Żydom tak naprawdę chodzi o pieniądze i to niemałe..obligacje przedwojenne..depozyty w bankach ...czy o tym geniusz obiecujący cud pomyślał??
O majątki zaczną się dopominać również Niemcy polskiego pochodzenia którzy dawno temu wytarli sobie nim tyłek i wyjechali z komulandu...czy wszyscy Panowie obrońcy Słońca Kaszub" sprawdzali czy czasem ich dom nie jest własnościa Moredechaja, Icka lub Hansa, Helmuta...bo jak by co to schronisko zostanie albo Bieszczady pod zabudowę (ale tam ofiary" Akcji Wisła" będą wcześniej odzyskiwać...pozostanie Irlandia obiecana"
w Łodzi już się pewnie cieszą owi" powojenni mieszkańcy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wasz przerażający strach przed Żydami, okazywany w co drugim wątku na Forum jest już nudny... To już chyba jakaś mania prześladowcza - wszystkie nacje świata sprzysięgły się przeciwko biednej Polsce a jej obecny premier i rząd są ich agentami:-) I tak w kółko, dajcie już odpocząć od tych teorii spiskowych, błagam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaleźli się Rejtani, myślał by kto;-) Wypisujecie pierdoły na Forum, jeden w drugiego lepszy patriota i ideowiec prawicowy. Skoro jesteście tak zaciekli na tego waszego wroga numer jeden - czyli Żyda we wszystkich jego odmianach, to pokażcie, jak potraficie pokonać go jego własną bronią. Znajdźcie i pokażcie mi takiego łasego na polskie mienie Izraelitę a następnie wykończcie go finansowo, używając wpływów, znajomości i tajnych układów. Wtedy powiem, że jesteście kozacy:-) A nie tylko skomlicie na tych złych i niedobrych Żydów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel.
To nie chodzi o jakis strach przed Zydami tylko o to ze pieniądze te moim zdaniem powinny pójsc na całkowicie cos innego.WG raporu tzw.KE CO CZWARTE DZIECKO W POLSCE CHODZI GŁODNE A PRACA W WIELU WYPADKACH NIE GWARANTUJE POPRAWNEJ EGZYSTENCJI.
A szacuje sie ze ten smieszny zwrot" bedzie kosztował ponad 70 mld PLN!!!!!!!!!Ciekawe ile miejsc pracy lub ilu ludziom ta kwota by pomogła??????
Przyznam sie szczerze ze słowo liberał" zawsze podnosiło mi cisnienie ale to co wyprawia ten rząd woła o pomste do nieba!!!
Cud" Tuska...Nawet szkoda tego komentowac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony, ta planowana reprywatyzacja dotyczyłaby nie tylko utraconego mienia obywateli polskich pochodzenia żydowskiego, ale każdego, kto potrafiłby udowodnić swoje prawo do jego własności. Czy Twoja rodzina, która np. posiadała przed wojną tartak lub młyn, który potem znacjonalizowano, nie chciałaby paru groszy rekompensaty za jego utratę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwierzu - mylisz się. Według ( nawet tu cytowanych źródeł ) wyliczeń przeciwników pomysłu restytucji majątków jest to 168 mld. dolarów lub ( bodajże ) 60 mln dolarów. I to tylko potwierdza moje obawy ( graniczące z pewności ), że zarówno my maluczcy jak i władza, że o kręgach dobrze ( jeśli nie najlepiej poinformowanych ) nie wiemy o czym piszemy :-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie