Skocz do zawartości

Kielce i okolice gdzie szukać???


catan

Rekomendowane odpowiedzi

no to dobrze wiedzieć chętnie posłucham wiadomości na temat Marzysza i okolic .Ja osobiście wole II wojnę ale nawiązując do I i wsi Mosty wyszły tam jakieś fajne fanty? ja tam tylko podkowę wykopałem.I tez sie dołączam do pytania o T-34.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 429
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
T-34 dostał pociskiem.W latach 50 był jeszcze na wierzchu.
Jest na terenie prywatnym.Byłem tam 2 lata temu.Ustawiłem wykrywacz dzwoni jak cholera.Jest jeszcze czołg panzerIV ale bez wieżyczki.Parodia tego że jest na środku drogi na Brudzów.
Nawet Muzeum Orła Białego on im wie.Zwłaszcza dyrektor były który wylecjał za kradzieże co mogę udowodnić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołg jest zatopiony na prywatnym polu,koło Lisowa.Właściciele dali znać muzeum.Byli z muzeum ale dowiedzieli się że rosyjski,niekompletny.Rozmawiałem Z osobami które widziały całe zdarzenie jak dostał czołg pociskiem.W latach 50 był jeszcze na wierzchu i ludzie mieli do niego dostęp.Wtedy go oszabrowali w środku.Teraz zatonął całkiem.Sprawdzałem 2lata tamu to jeszcze był.Ludzie którzy mieszkają na posesji chcą żeby ktoś go wydobył.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę to będziemy mieć wielu gości a nie odbiegając od tematu znacie jeszcze jakieś miejsca tutaj z kolegą EVO planujemy jakiś wspólny wyskok może leszekranger sie dołączysz??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze t 34 jest takie ,,nie chciane'' i to jeszcze okaz z wojny a ten panzer jest pod asfaltem czy jak?.Właśnie planujemy wycieczkę w plener:) fajnie jak by leszekranger dołączył albo chociaż podzielił sie informacjami na temat Kielecczyzny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niema wieżyczki .Została zdjęta,prawdopodobnie zabrane jakieś koło zębate do kieratu.Widziałem kawałek pancerza u gospodarzy który służył jako kowadełko.Za darmo nie chcą go oddać,mimo tego że co w ziemi to państwa.Ludzie do tego stopnia się wycwanili że na wsi chciałem kupić hełm.Jak powiedziano mi
cenę to kupiłbym dwa na giełdzie staroci.Czołg jest zatopiony ok.1.5m. gł.w dole zalanym wodą.Byłem tam jak była susza,to po położeniu deski można było wejść i sprawdzić jego obecność.
Niemiecki też niema wieży i zbudowano na nim drogę asfaltową
Muzeum on im też wie bo było zgłaszane parę lat temu.Oczywiście kiedyś mogę spotkać się z wami i podzielić się informacjami na tematy Kielecczyzny.Musiałbym złapać jakiś namjar z EVD i catan.W najbliższym czasie planuję wylogowanie się i zejście do podziemia.Czasem lepiej być obserwatorem niż informatorem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leszekranger jesteś?? z kielc odezwij sie do mnie na maila.
Spróbuję coś razem z evo sprawdzic na weekendzie jak pogoda pozwoli to dodamy troche info .


Powtórze moje pytanie czy ktoś może udostępnić jakieś mapy, materiały na temat walk w obrębie Kielc?? Prosze o info na maila.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świętokrzyckie jest mi bliskie - tak mi sie rymnęło.
leszekranger11 Jezeli wlasciciele gruntu jak twierdzisz chcą o" wydobyc, to czemu nic sie nie dzieje?
Kto stwierdzil, że to czolg radziecki.
Na jakiej podstawie?
Panzer IV pod drogą bajka czy prawda?
Muzeum im.Orła Białego wie...

pytania, pytania... Kto wie. Kto był?
To jest najważniejsze!
pozdrawiam
stangret
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego stangret-czy miałeś kiedyś z wydobyciem czołgu do czynienia.To są koszty.Trzeba załatwić koparkę,dżwig,lawetę do przewożenia oraz dużo,dużo zezwoleń do wydobycia.Jak czołg niem.to wszyscy lecą,jak ros.to cisza w eterze.
Dla jednych pytania są najważniejsze a dla drugich nie.
Z całym szacunkiem,sprawę czołgu uważam za zamkniętą na forum.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do poprzedniego postu o sprzęcie wymaganym przy wydobyciu zapraszam do dowiedzenia galerii zdjęć z wydobycia pantery:

WYDOBYCIA>PANTERA

http://www.orzelbialy.dmkhosting.com/plug.php?p=galeria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol.leszekranger11. Bez urazy, ale pytac wolno.
Co do logistyki zwiazanej z wydobyciami to mam jakies blade pojecie. Piszac,ze yli z muzeum" to ciekaw jestem kto i kiedy, bo historie o tzw. ludziach z muzeum" sa znane, kiedy to ktos podaje sie za pracownikow muzeum i prubuje sprzatnac z przed nosa fanciki.
Co do pochodzenia czolgu to nie interesuje mnie jego arodowosc". Dla mnie jest swiadkiem minionych wydarzen.
pozdrawiam
stangret
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już nie odpowiadać w spr. czołgu ale zrobię to wyłącznie dla kolegi stangreta.Gospodarze terenu aż prosili się żeby go wydobyć.Po za kasą chcieli w miejscu gdzie był czołg aby powstał stawik na ryby.Tak naprawdę to nie mieli
Żadnych podstaw prawnych-co w ziemi to Państwa.
Kiedyś nagrywałem film o Muzeum Orła Białego.Sam osobiście zgłaszałem sprawę która ich mało interesowała.Oznajmiono mi że o nim wiedzą.Czołg nie igła,tego nie schowasz w kieszeń.
Mam nadzieje że odpowiedziałem ci kolego wyczerpująco na temat czołgu.Czekam na inne tematy na forum,oraz inne ciekawe i owocne dyskusje na forum.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam do szukania tereny lasów Cisowskich woj.świętokrzyskie.Dużo fantów po partyzantach oraz Niemcach.
Mam pytanie do kolegów czy w Nowej Hucie koło miejscowości Cisów jest cmentarz na którym mogli chować żołnierzy w 1944r.???.To ma być Nowa Huta Cisowska a nie inna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie