Skocz do zawartości

Kielce i okolice gdzie szukać???


catan

Rekomendowane odpowiedzi

Co Ty Konrad opowiadasz...akurat fortyfikacji ziemnych to u nas nie brakuje:))) Jakich chcesz, stanowiska czołgowe, stanowiska po sprzęcie przeciwpancernym, dla MGiet, okopy, ziemianki:)))

Ładne cacko kolego Bandi:)
Okolice Wólki, czy gdzieś bliżej zalewu??
Wyszło coś ciekawego??


Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 429
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
To okolica Widełek, w rejonie zalewu nietrafilem zachowanych szalunków, prawde mowiac jeszcze tego bunkra nie oczyscilismy, nie sadze zeby tam cos bylo po TM808 nic duzego nie pokazuje. Nie mniej jednak zaly nam na sporzadzeniu dokumentacji fotograficznej i rysunkow technicznych tego cuda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Hmm, czy ktoś wie, gdzie można zdobyć/znaleźć/ściągnąć mapy z przebiegiem linii frontu w pobliżu Kielc? Gdzie jeszcze coś zostało warte odwiedzenia? Moje chodzenie na farta tej jesieni skończyło się wykopaniem ok. tony gwoździ w najbardziej nieprawdopodobnych miejscach, tony złomu po sprzęcie rolniczym i jednej marnej, zdezelowanej łuski :-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Witam, ostatnio bylem w Piotrkowicach 10 km od Morawicy, jest takie miejsce nazywane Ostrą górką" wielu z was pewnie wie o co chodzi..(pozostałości okopów ) Teren nie jest przeszukany dokładnie bo na wypadzie 2 godzinnym znalazłem kilka łusek.
Czy ktoś z was był w tym miejscu ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

...sam krzyż tez jest ciekawy napis jest już ledwoczytelny (Miejsce cudownego ocalenia gromadki dzieci podczas wybuchu miny) data nieczytelna ale z tego co pamietam jest to z lat 40 - tych.
Pozdrawiam i byle tylko śnieg stopniał jak najszybciej!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
Czecho podziele sie informacjami jednak bede na przelomie wakacji szukalem kiedys z zolnierzem saperem o pokaznej kolekcji.Nie chce fantazjowac ale udalo misei znalesc pare kul olowainych i guzikow z czasow napoleonskich Okolice Rakowa.Jesli ktos ma pytania niech pisze na mail.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam


Ja eksploruje teren niedaleko miedzy kowalą a sitkówką jest krąży historia ,że obok młynu przy bobrzej obok posesji został zatopiony czołg( jeśli ktoś chce o tym podyskutować to zapraszam na mój wątek). Mam jedno pytanie gdzie najlepiej się kierować przy eksploracji w morawicy



P.S. Jeśli chodzi o czoł to mam Łuskę niewiem chyba 88mm wrzucę niedługo fotkę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć

Odnośnie okopów z gminy Daleszyce, to chciałbym Wam pokazać zdjęcia, które zrobiłem w lesie. Okopy są w dobrym stanie, mają kształt zygzaka, w niektórych miejscach od głównej linii okopów odchodzą odgałęzienia do dużych dołów. Główna linia wykopów ciągnie się na długości setki metrów. Jedna z głównych gminnych dróg asfaltowych przecina" okopy (tzn. jest zbudowana na części okopów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie