Skocz do zawartości

Kielce i okolice gdzie szukać???


catan

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 429
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Fajne. Szczerze mówiąc to miejsce, które znalazłem nadaje się do dokładniejszego zwiedzenia. Od głównej linii okopów odchodzą krótkie korytarze zakończone dużymi dołami. Te doły pewnie miały służyć za magazyny. Z czego jest zbudowany bunkier na twoim foto? Czy można do niego wejść?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludność robiła je dla niemców,a ruscy pewnie je wysadzili jak niemcy się wycofywali.zrobione z bali drewnianych(widać na zdjęciu wcześniejszym)u ciebie też może są bunkry tylko sie już może nie zachowały;/ tak da sie wejść do tego dołu wypełnionego wodą :)bo tyle z nich zostało :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja was zaskoczę, bo kilka tygodni temu kopałem w Mostach, na górze Wilkomija, gdzie były pozycje austriackie i o dziwo uchowały się jeszcze:
-młotek saperski
-tzw. babka do klepania kosy, lub klin do łańcucha
-łańcuch prawdopodobnie do podciągania CKM-u do okopów
-pocisk, ale sam pocisk(czyli ten czubek), nie nabój
-2 kulki szrapnelowe
-2 szkiełka od butelki
Kolega trafił 2 guziki od płaszcza.
Tak że nawet na całkiem przekopanym terenie coś się nieraz trafi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zupełności się z tobą zgadzam.chyba jest nie możliwe żeby nic nie zostało na przeszukiwanym przez nas terenie.ale nie ma to jak się pofatygować i znaleźć miejsce w którym nikt nie był z piszczałką... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!
ja zaczynam zapuszczac sie w tamte okolice.Raków,Szydłów.Ilość umocnien ziemnych imponujaca.Gleba do kopania dobra :) tylko z fantami ciezko.W niektorych miejscach prawdziwy krajobraz ksiezycowy.Pelno wielkich starych dziur i wszechobecnych lusek,pierscieni wiodocych i rozrywek.Tereny wydaje mi sie ze sa dobrze przeryte.Nie znam jeszcze dobrze tamtych okolic ale wydaje mi sie ze w tym roku beda moim celem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
witam
mam pytanie jak ktoś by wybierał się na wykopki w rejon Kielc to można by się podłonczyć do ekipy był bym wdzienczny za odpowiedż jak by co kontakt przez odkrywce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 6 months later...
  • 2 months later...
Witam!
Czy ktoś z szanownych Kolegów wskazałby mi jakieś miejsce koło Daleszyc, gdzie mógłbym spokojnie sobie połazić przez jeden dzień? Wiem, że wojska tam nie było, ale może przejazdem" coś zgubili? A może wspominany wyżej Łabędziów? Nie jestem z tych stron, ale zanosi się, że będę w tamtej okolicy i jednodniowy wypad byłby dla mnie możliwy. Nie chciałbym całkiem a ślepo"... Albo jakieś inne wskazówki w tych okolicach?
Wdzięczny będę! Konkurencją nie jestem i nie będę, stąd moja prośba.

Interesują mnie również okolice dolnej Nidy". Czy są tam jakieś generalne wskazania?
Pozdrawiam wieczorową porą! Z podziękowaniem za wszelkie sugestie!
Notos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
czesc jestem z okolic kielc i tez lubie i ciekawia mnie zeczy ukryte w ziemi. jezeli ktos by chcial i nie przeszkadzalo by moje towarzystwo to z checia sie z taka osoba umowie na spacery po lesie. bo tak naprawde to nie mam z kim jezdzic. piszcie na poczte aktriel@o2.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
cześć, urodziłem się i mieszkałem w kielcach 25 lat, iestety" przez ostatnie dziesięć lat mieszkam w Kozienicach- teren bardzo bogaty w fanty pierwszo i drugowojenne(latam z wykrywką od 7-miu lat) np przyczółek warecko-magnuszewski, studzianki itp.Wracam teraz od poniedziałku do Kielc - znalazłem tam pracę. Zabieram ze sobą wykrywacz i szukam kolegów do wspólnych wypadów. Jeśli ktoś byłby zainteresowany przygarnąć nowicjusza na te tereny to proszę o kontakt scyzor76@wp.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...
Witam kolegów pasjonatów, poszukiwaczy. Także jestem z okolic Kielc. Aczkolwiek działam na terenach powiatu Jędrzejowskiego.
Nie wiem czy to legendy powtarzane z pokolen ale także słyszałem o czołgu na owym terenie. Ponadto o 3 lotniskach niemieckich. Dwa są udokumentowane, o 3 nic nie znalazłem. Jedynie opowiadania naocznych.
Jest ktoś z bliskich okolic chętny do współpracy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie