Skocz do zawartości

Hitler na pogrzebie Piłsudskiego


Pilawa

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 103
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Ehh, Akagi, wierz mi próbowałem już kilka razy. :)))
Mi dużo nie trzeba, zaglądnąć i moge umierać :) Mam tylko nadzieje, że będą się one pokazywać gdzieś od czasu do czasu. :)


Do gunrunner44 - to przesilenie trwa już zdecydowanie za długo.:) Jeszcze miesiąc, dwa i dowiemy się, że Adolf w rzeczywistości przecinał pępowinę u drugiej córki Marszałka, był ojcem chrzestnym jego dzieci, a z rabinem w Choszcznie macę nożem SS razem kroili :) A plan wojny prewencyjnej to tylko plan wspólnej defilady niemiecko - polskiej w Paryżu :)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie warto zaczynać znów tego tematu, ale...
Czytałem ostatnio książkę Bartoszewskiego i powiem, że może i się pojawiał, ale społeczeństwo nie pozwoliłoby na to. U niego, jak i w kilku innych źródłach czytałem, że nastroje niedopuszczały całkowicie myśli sojuszu z Niemcami, ale to w 1939 roku. Wcześniej? Może, szczególnie, że nikt tak naprawdę nie wiedział co się dzieje w Niemczech i jaki to ustrój. Ot kolejny dyktator krzykacz. A była to era bez TVN24 :) A tak naprawdę to wolałbym zobaczyć wojnę w 1935 roku, niż w 1939...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojna prewencyjna w 1935 roku skonczyła by się defilada w Berlinie. W 1937 już nie.
Tylko dwa lata, a różnica kolosalna...

Ale sojusz polsko-czechosłowacki w 1938 i zbrojna odpowiedź na niemieckie żądania zmieniła by historię świata.
Tym bardziej, że jak to wychodzi z archiwów teraz Czesi poprosili o pomoc i sojusz.
ZSRR by nie uderzył, bo nie miał tam kto dowodzić, a armie Polski i CS wspolnie były siłą dla Werhmachtu zbyt wielką. Tym bardziej, że jednak nie wiadomo co zrobili by wtedy Francuzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh, wyobraź sobie - rok 1939 czeskie czołgi po tej właściwej stronie :) Uderzenie z Wielkopolski - Kierunek Berlin :) Piękne - a ile zdjęć by było!!!

TO chyba nasz największy błąd w historii - pozostawienie Czechów...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam parę (dokładnie trzy) zdjęcia z pogrzebu marszałka.. oryginalne robione przez wujka.. postaram sie je zeskanować. Widać trumnę na loży armatniej, Córki, Śmigłego.. Delegacje Rumuńska i Francuską.. I jakiegoś gościa" z poduszką z medalami. Fajna sprawa:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akagi, gdzie znalazłeś informacje o tym, że Czesi prosili o sojusz? Moja dotychczasowa wiedza na ten temat jest zupełnie inna. Jeśli coś nowego wyszło to jeśli możesz to daj jakieś namiary.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pisala nawet o tym Gazeta Wyborcza w ktoryms dodatku - jakieś pól roku temu. Czesi odtajnili archiwa, a także dokumenty wlącznie z pisami Benesza do rządu polskiego z prosbą ... o wkroczenie na teren Śląska Cieszyńskiego.
Wiele osob się zdziwiło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała refleksja- w artykule podanym przez magnusa napisane jest, że n apogrzebie była garstka powstańców styczniowych...Dla większości to tak odległy szmat czasu, że wydaje się prehistorią...My mamy styczność równierz z powstańcami- z Getta i Powstania Warszawskiego, żyjemy tymi wydarzeniami, ale jeszce trochę i będzie to tylko kolejna rocznica...
Przepraszam za OT ale tak jakoś mnie naszło...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elcolonello przygnębiłeś mnie tym postem. niestety 100% racja historia umiera na naszych oczach.
PS Obiło mi się kiedyś o uszy że nasi międzywojenni przywódcy mieli sztamę" z wywiadem japońskim jeszcze za caratu. no i że Marszałek organizująć Legiony silnie korzystał z japońskich doświadczeń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie