Skocz do zawartości

Pomózcie mi wybrać farbę


Rekomendowane odpowiedzi

Witam chce pomalowac puszke na maske p-gaz wh mam do wyboru farbę;
-model master-2014
-pactra-a76
-tamiya-x22
być moze są jakies inne odpowiedniki o których nie mam pojecia.Doradzcie mi jaka farba bedzie najbardziej odpowiednia.(aktualnie jest pomalowana typowa polska khaki czy to żle?)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1944 to już wszystko zaczynało mieć różne kolory. Może jakiś kamuflaż, lub jeżeli chodzi o feldgrau - ja malowałem swoją puszkę i hełmy RAL-em 6006 z 40% matem w sprayu - kolor naprawdę bardzo zbliżony. Później tylko rochę ją postarzeć (dodać zabrudzenia, przetarcia, itp.)lub zostawić jak funkelnówka" - jak kto woli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamienniki, jak i oryginalne paski (bo też się trafiają) są dostępne na Allegro. Można próbować również wykonać je we własnym zakresie, ale wymaga to zdobycia party o odpowiednich walorach, jej zafarbowania i zgromadzenia potrzebnych okuć (klamerka, hak do pasa, knopiki). Trochę więcej na temat puszki i pasków tutaj:
http://panzerlehr.mojeforum.net/viewtopic.php?t=75&highlight=puszka


Pozdrawiam
Hindus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspominałem moim zdaniem farby wymieszanej według kodu ral o numerze 6006 z dodatkiem 40% matu (w sprayu). Można tą farbę kupić w punkcie gdzie mieszają np. lakiery samochodowe lub może też w jakimś markecie budowlanym. Efekt daje naprawdę bardzo dobry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paleta barw RAL zdefiniowana została w 1927 roku. Celem wprowadzenia zestawu było uporządkowanie nazewnictwa kolorów i rynku farb. Wprowadzono cztero cyfrowy kod opisujący kolory, które mają swoje ściśle określone wzorce. Obecnie Paleta RAL jest powszechnie stosowana w przemyśle lakierniczym, budowlanym, meblowym, maszynowym i innych. Podstawowa kolekcja to RAL 840-HR, a kolekcja barw "metalicznych to RAL 840-GL. Obecnie klasyczny zestaw RAL to 194 kolory". Tak po prostemu - to jest zestawienie kolorów, każdemu odcieniowi nadano numer. Taka paleta barw. W tej palecie akurat kolor o numerze 6006 najbardziej odpowiada kolorowi Feldgrau. Wpisz w googlach kolory RAL" to dowiesz się wszystkiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najważniejsze z punktu widzenia użytkownika puszki jest to, że paleta RAL jest nadal w użyciu. Inaczej mówiąc: idź do mieszalni farb i poproś o puszkę farby o kolorze RAL6006 do metalu 3/4 mat albo półmat i takową farbę otrzymasz. Oczywiście nie będzie to idealnie ta farba, jaką malowano sprzęt WH, bo współcześnie prawo ochrony środowiska zabrania używania ołowiu do wyrobu farb, a był on używany w czasie II Wojny Światowej. Dla potrzeb konserwatorsko - rekonstruktorskich to jednak wystarczy co jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie