Skocz do zawartości
  • 0

Klamra USA


huk 100

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Wedlug mnie na tyle rzadkie, ze po przegladzie 156 stron e-bay-a z haslem US Army nic podobnego nie widzialem:)))

http://search.ebay.com/US-Army_W0QQ_trksidZm37QQcatrefZC6QQdfspZ1QQfclZ3QQfromZR10QQfrppZ50QQfrtsZ3750QQftrtZ1QQftrvZ1QQsabfmtsZ1QQsacatZQ2d1QQsaobfmtsZinsif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kto szuka nie bladzi! Mieliscie koledzy racje co do pochodzenia, to jednak cos z konmi mialo do czynienia.

Jednak ten interenet nie jest taki zly, tylko sie czlowiek musi naglowic i na pstrykac az palec boli. Szukalem pod guzikami, szukalem pod sprzaczkami az wreszcie wpisalem haslo US + armia + konie + uprzegi i prosze:)

Jest to czesc dekoracyjna uzdy, i wedlug strony zamieszczonej pod spodem warte conajmniej 45 USD, albo po dzisiejszym kursie 110 zloty:)

Podobno uzywane przez kawalerie na poczatku 20 wieku (czyli 1 WS), zrobione z miedzi i majace rozmiary 1 i 3/4 cala, czyli okolo 4.44 cm.

http://www.antiquemystique.com/pages/9502_jpg.htm

Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo prosze zawinełem ją w folie bo jak widać naklejka jest zrobiona z jakiegoś tworzywa sztucznego i w dodatku przyklejona do stali jak ją wykopałem jakieś 2 miesiące temu po wyjęciu z ziemi wyglądała extra był lekki mróz po przyjściu do domu jak ją zobaczyłem zwineła się jak banan zmiana tęperatury i jest jaka jest :( napewno USA i pewnie marynarka ale więcej nie wiem znaleziona w śmieciach Niemieckich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie jest to przypadkiem element od kawaleryjskiego rzędu końskiego. W pierwszych latach po odzyskaniu niepodległości Polacy otrzymali dużo amerykańskiego sprzątu wojskowego,umundurowania , oporządzenia.Mógł dotrzeć także sprzęt kawaleryjski.Klamra do pasa wyglądała nieco inaczej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie