Jump to content
Guest Yan niefrajer

 Bursztynowa Komnata

Recommended Posts

Guest
Poniewaz jestem nowym osobnikiem na tutejszym forum, wiec nie znam poprzednio poruszanych tematow.
Zadam krotkie pytanie - co sie dzieje lub co jest wiadomo na temat poszukiwan w odnalezieniu Bursztynowej Komnaty z Krolewca, kotra zniknela w 1945 roku.

P.S. Dlaczego web site Odkrywcy po wlaczeniu sie znika, zacina lub wogole zamraza caly ekran? Cos nie jest tak z ta strona, dlaczego?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam.

Co do aktualnego stanu poszukiwań Bursztynowej Komnaty nie mam żadnych danych.

Odnośnie strony Odkrywcy to takie problemy nie występują u mnie i większości stałych bywalców. Gdyby takowe się pojawiły na pewno byśmy je zauważyli, a Bocian by interweniował.
Wydaje mi się, że wina leży po stronie Twojego soft'u, lub łączy.

Pozdrawiam.
Paweł Spyder" Liszewski

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
Od slynnych poszukiwan Bursztynowej na zamku w Bolkowie cos w temacie rzeczywiscie przycichlo...
O ile chcesz poczytac na ten temat to zapraszam do archiwum Rzeczpospolitej. Wrzuc haslo: Bolkow lub Bursztynowa....

pozd
rk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
w sprawie bursztynowej komnaty bez zmian : znamy 128 przypuszczalnych i okolo 30 pewnych miejsc ukrycia.
jesli chodzi o miganie strony to mozliwe ze chodzi o to ze uzywasz jakiejs wersji netscapa gdzie strona troche szwankuje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teaz okazuje sie ze na 100 procent (prosze wyczuc tu moj sarkaz i lekka niedowiare) Bursztynowa Komnata jest zakopana w zasypanej kopalni w Niemczech w Deutschneudorf (Saksonia).
Albo jezeli wiezyc Czechom to po ich czesci tej samej kopalni w Hora Sviate Katerini. Kopalnia jest powoli odkopywana z obydwo stron granicy przez dwa rozne zespoly odkrywcow(link po angielsku pod spodem, z boku zdjecie niemieckiego poszukiwacza wrazen Christian-a Hanisch-a (L) i burmistrza Deutschneudorf-u Heinz-Peter-a Haustein-a).

http://www.museum-security.org/01/026.html#2

Share this post


Link to post
Share on other sites
A mogli oglądać ostatni odcinek fali zbrodni i by wiedzieli że mafia ma BK i zaoszczędzili by sobie czasu i pieniędzy

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ja w zeszłym roku poznałem pewnego miłego, starszego pana, który z wielkim zaangażowaniem poinformował mnie, iż wie, gdzie ukryto bursztynową komnatę. Widząc jednak, że jego obwieszczenie nie wywołało u mnie wzrostu adrenaliny, obruszył się i burknął, że jak nie chcę, to się nie dowiem!"...:))) Pzdr alex1939

Share this post


Link to post
Share on other sites
Już kiedyś napisałem - przypominam treść postu


Ludzie, przecież Bursztynowa komnata została znaleziona. Jeden z największych przekrętów w dziejach Świata. cyt.. Dziś można podziwiać rekonstrukcję Bursztynowej Komnaty w Pałacu Jekateryninskim w Carskim Siole.. TO NIE REKONSTRUKCJA tylko ORYGINAŁ. Ruski złożyli się NIBY z Niemcami. Prosty plan! Komnatę znaleziono w Niemczech, przetransportowano do Ruskich.
Fikcyjnie Państwo wzięło GRUBE MILIONY na rekonstrukcję - składali się Niemcy (do dzisiaj nie wiem po cholere), Ruskie i prywatni darczyńcy. A przecież nie wydało grosza, bo to ORYGINAŁ. Szukacie więc czegoś co nie istnieje.


Jednym słowem zrobili nas w HU...

.
.
.
CirrusCX

Share this post


Link to post
Share on other sites

kuba321 masz rację że to orginał. Była ukryta w podziemiach zamku w Bolkowie. Gdzieś w internecie na youtube był czarno-biały film pokazujący jak Niemcy wywożą BK z Królewca. Czy miał coś wspólnego z tym Erich Ollenhauer?

https://www.willy-brandt-biography.com/contemporaries/l-p/ollenhauer-erich/

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Bundesarchiv_B_145_Bild-F011302-0003,_Bundestagswahl,_Stimmgabe_Erich_Ollenhauer.jpg

Jak myślicie, dlaczego prawda o odkryciu BK jest tak skrzętnie ukrywana? Kto ją ukrywał?

https://www.youtube.com/watch?v=PRsjHqViV_8

https://zdziennikaodkrywcy.pl/wywiad-z-slawomira-orlowskiego-z-erichem-kochem-z-1967-roku/

https://www.numizmatyczny.pl/go/_info/?id=2401

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bosche !! Kuba321 i Firmanty czytając was wierzę że ziemia jest płaska i słońce ją obiega a ludzie nie wylądowali na księżycu bo to była mistyfikacja !! Ciemnogród u nas kwitnie jak za króla Ćwieczka. Szkoda że ludziska nie lubią czytać książek bo to jest be !! a że obecne pokolenie nie zna bukw to i nie poczyta starej radzieckiej i rosyjskiej literatury ani nie dowie się dlaczego w roku 1979 podjęto rekonstrukcję i budowę kopii gdzie  przez wiele lat pokazywano dziesiątki pracowników którzy ją tworzyli w blasku fleszy, a ukończyli ją w 2009 czyli po 30 latach prac !! i kosztowała zaledwie skromne 11,35 mln US$ . Niestety do Rosjan dotarło że sami ją spalili i se ne wrati oryginał . Jako dowód pozostały na zamku w piwnicach w popiele po pożarowym mocowania do ścian oraz potopione stelaże utrzymujące  jak obraz bursztyn , o czym niejednokrotnie pisano . Ilość tych materiałów metalowych oceniona została przez Rosjan jako wystarczająca do zmontowania całej komnaty , bez tych elementów niestety nie dało się przewozić ani przenosić bursztynu bo by się wszystko rozleciało . A najweselsze jest to że o tym Rosjanie sami pisali i od dawien dawna już jej nie poszukują bo wiedzą ze nie ma czego . Za to u nas nadal ciemny lud szuka , ale niech szuka jak złotego pociągu. A teorii spiskowych będzie nadal przybywać!!. Pamiętajcie "ZIEMIA JEST PASKA !! a Kopernik był idiotą !"

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, Erih napisał:

Kobietą.

Przepraszam, ale muszę.... TO CO, MOŻE MARIA SKŁODOWSKA CURIE TEŻ BYŁA KOBIETĄ!

Share this post


Link to post
Share on other sites

A nasi odkrywcy szukają Bursztynowej w zatopionym wraku. Może ktoś coś im powie, bo tak głupio trochę. Z drugiej strony nie czytają Forum, to ich wina, niech nurkują więc skoro są niedoinformowani. 🤫

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, plr78 napisał:

Przepraszam, ale muszę.... TO CO, MOŻE MARIA SKŁODOWSKA CURIE TEŻ BYŁA KOBIETĄ!

Klassyka!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Les każdy wrak jaki znajdujemy to piszemy że na pewno tam ona jest , to nie pierwszy i nie ostatni wrak jaki jeszcze przeczytasz że na pewno na nim płynęła i nie jeden zamek jeszcze przekopią lub kopalnię twierdząc że tam przewieziona tajnym latającym spodkiem. Niektórzy do dziś szukają gdzie na świecie leży Eldorado. Zasada stara jak świat , nie ważne aby złapać króliczka tylko go gonić !! Więc zalecam przygotuj się do startu i...PIF ,  PAF!!! biegnij !!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.
×
×
  • Create New...

Important Information