Skocz do zawartości

Jak samemu zrobić replike


Rekomendowane odpowiedzi

Witam znalazłem stronkę na której opisane jest jak zrobić własną replikę broni.
Ja chciałbym zrobić replikę STENa albo PPSz ale nie zabardzo wiem jak sie do tego zabrać.
Dlatego też proszę o informacje doświadczonych już forumowiczów.
Z góry dziękuję i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sten rzeczywiście najprostszy, tak zresztą, jak oryginał.

Jak się za to zabrać racjonalnie? Rzecze Wujek Dobra Rada ;)

Jeśli jesteś początkujacy:

1. Oglądając rysunki podzielić sobie części na te, które są niezbędne, aby replika z zewnątrz przypominała oryginał i na te, które wydają się być niekonieczne (są z zewnątrz niewidoczne, w oryginale służą odpalaniu pocisku itd.) Taki podział zaoszczędzi ci pracy i nie zniechęcisz się przed czasem.

2.Przemyśl sobie dokładnie, na jakie uproszczenia możesz sobie pozwolić. Staraj się nie przesadzić z ambicją - Najważniejszy jest wygląd ogólny repliki, on zdecyduje o sukcesie. Nie będzie wstydem, jeśli Twoja pierwsza replika nie będzie oddawać suchego strzału", czy wyrzucać łusek.

3. Na ile zdołasz, zastanów się zawczasu, jakim rodzajem obróbki daną cześć zrobisz najłatwiej. Postaraj się sobie wyobrazić, co będzie np. lepiej wyspawać, a co skręcić na śruby, czy znitować

4. Aby sobie zaoszczędzić pracy, ustal, które części mają regularne geometryczne kształty i postaraj się znaleźć je gotowe wśród różnych półfabrykatów oferowanych przez sklepy metalowe, budowlane itp. Np. w przypadku lufy, czy chłodnicy stena, zanim zaczniesz szukać usług tokarza, zmierz jej przekrój i rozejrzyj się w Castoramie, czy nie sprzedają stalowych rurek o potrzebnym ci przekroju. Podobnie rzecz sie ma z różnymi kształtkami, kulkami, krążkami. To zasadniczo skróci czas powstania repliki i będzie bardzo ekonomiczne. Oczywiście, podobnie staraj się wykorzystać elementy oryginalne - wykonanie samemu magazynka do stena przekroczy chyba kosztem kupno demobilu.

5. Obróbkę skrawaniem, toczeniem u fachowców traktuj jako ostateczność, to drogie. Tutaj Sten jest rewelacyjny - prawie wszystko można wyspawać.

Nie wiem, jakie jeszcze rady można dać tak a sucho", korespondencyjnie ;) Mam nadzieję, że o to chodziło.

Powodzenia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez to jest prawie ppsz z wygladu, ponad polowa osob ktore by to wiadziqly nie odroiznily by od ppsz"

Cóż, z doświadczenia wiem, że dla jakichś 40% ludzi, to DP też jest PPSz, Mosin - także :)

Z wyglądu - one się różnią i to mocno, tak, że każdy, kto zna sie choć trochę na temacie, odróżni - choćby po osłonie lufy, czy kolbie.

Sam pracuję nad repliką PPD-38, którą prezentowałem w innym wątku i mimo sporej ilości pracy i pewnych uproszczeń, jestem zadowolony. Najgorzej jest z planami i rysunkami, tych najlepiej szukać w języku rosyjskim, bo w zachodnim" necie wiele ciekawego nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, ja zrobiłem PPD-38 właśnie :)

Co do PPSz to niedawno był właśnie o niej temat i tam przy okazji wrzuciłem zdjęcie swojej repliki. Najbardziej mi teraz zależy na zdjęciu przepisowej ładownicy do okrągłych magazynków - znalazłem zdjęcia upraszczanej i parcianej na magazynki łukowe, brakuje mi tylko tej właściwej na bębny...

Co do wspomnianego artykułu - ma go Kolega może w wersji elektronicznej?

Pozdrawiam,
BN

P.S.

Jasne, więc czekam na kontakt :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie