Skocz do zawartości
  • 0

Co to za stopień?


jayms

Pytanie

Zwracam się z prośbą do znawców tematu. Pradziadek mojej przyjaciółki (ten człowiek na zdjęciu) służył w carskiej armii,czy możecie mi powiedzieć jaki stopień widnieje na jego kołnierzu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

W Armii Czerwonej w 1935 wprowaczono osobiste tytuły wojskowe i oznakowanie rozróżniające, powrócono do podobnego systemu oznaczania stopni jak w Armii Carskiej.W 1940 roku doszły kolejne stopnie. Guziki naturalnie niepasujące do wojskowego munduru z tych znanych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ,że pojawiły się wątpliwości odnośnie munduru.Wstawię więc całą fotografię,może to pomoże w trafnej identyfikacji.Wiem,że zdjęcie zrobione zostało w Sieradzu niestety nie wiem w którym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam się z prośbą do znawców tematu. Pradziadek mojej przyjaciółki (ten człowiek na zdjęciu) służył w carskiej armii,czy możecie mi powiedzieć jaki stopień widnieje na jego kołnierzu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MK - zgadza się, ale wtedy przywrócono w Armii Czerwonej pagony, w armii Rosji carskiej nie noszono nigdy stopni na kołnierzach, w ogóle nie noszono mundurów z takimi wykładanymi kołnierzami, tylko ze stójką. Jedno wiem na pewno - ta grupa na zdjęciu nie ma absolutnie nic wspólnego z armią carską. To jakieś przejściowe mundury z końca I wojny lub początków niepodległości, mające chyba najwięcej wspólnego z mundurami austriackimi. I nie jestem do końca przekonany, czy to są wojskowi, czy jakaś inna formacja umundurowana lub urzędnicy. Ale to tylko domniemania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie