Skocz do zawartości

Czy ktoś używa konta PayPal?


Raned

Rekomendowane odpowiedzi

Np.do zakupów na aukcjach np. przedmiotów do kolekcji lub sprzętu poszukiwawczego. Otóż szukam kogoś kto podpowie mi jak przeksięgować środki z konta PayPal na moje konto bankowe; sam nie mogę do tego dojść za diabła, ani znaleźć pomocy przez PayPal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dect bardzo mi pomogłeś, chyba się udało - dowiem się za 5-7 dni. Swoją drogą czemu to cholerstwo jest takie zagmatwane, nie mogę sobie wyobrazić jak człowiek będzie się w tym wszystkim poruszał za kilkanaście lat.
Może temat zaśmieca forum, bo mój problem rozwiązany to proszę o usunięcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie tyle konto bankowe trzeba przypisać co dodać kartę kredytową bo tylko za jej pomocą można płacić. Kurs jest ustalany codziennie i jest lichwiarski jak najbardziej. Radze dobrze się zapoznać z umową z użytkownikiem i nie zakładać konta na pałę nie posiadając karty. Na konto bankowe dodane do konta PayPal można w Polsce jedynie wypłacać pieniądze. pozdrawiam.liha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszmarem jest to, że nie można skontaktować się z żywym człowiekiem; w pomocy niby są gotowe odpowiedzi, które nie rozwiązują rzeczywistych problemów. Na wysłany fax do Luksemburga nie otrzymałem odpowiedzi. Oburzające są limity na pieniądze otrzymyne i wypłacane.
Zaletą jest jednak możliwość szybkiej zapłaty komukolwiek i gdzekolwiek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo to jest jedna wielka mafia. Wyobraźcie sobie, że moja firma ma umowę z dostawcą polskim na płatności w EURO, czyli za ich towar płacimy im w EURO. I teraz najlepsze: przelewając kaskę na ich konto, musimy robić to jako przelew międzynarodowy" (bo inaczej nie wyjdzie) i kasa idzie też tyle ile przelew miedzynarodowy, czyli ok.4-5 dni. A jeszcze najfajniejsze jest to, że za ten przelew płacimy dokładnie tyle samo, ile byśmy zapłacili za przelew do USA, albo na Malediwy. (Przy 10000EUR za przelew placimy ponad 100zł, a przy 20000 jest to juz ponad 200zł itd.) I jeszcze na dokładkę: aby w ogole móc płacić przelewem firmie polskiej, musielismy wystosowac wniosek do NBP o wydanie nam ZGODY NA ROZLICZENIA W EURO, a taka zgoda dotyczy tylko danego partnera, czyli nie mozemy placic w Euro nikomu innemu z Polski, chyba ze zdobedziemy nowa zgodę.

JEST TO ZLODZIEJSTWO W BIALY DZIEN.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

absolutnie się z Toba nie zgadzam. Polskie firmy rozliczające się na terenie RP mają obowiązek płatności w walucie narodowej. Taką walutą jest złoty polski. Nawet najmniejszy transfer waluty ma wpływ na tzw. bilans płatniczy kraju. Wszystko to jest opisane w prawie dewizowym. Również każdy transfer waluty lub dewiz musi przejść przez instytucje międzynarodowe, ponieważ jest wymóg rejetracji przepływu srodków => 10.000 dolarów USA (nie mylić z polską ustawą o praniu pieniedzy). Takie transfery są analizowane przez FBI (tak, właśnie bank światowy przekazuje te informacje do wydzielonej komórki FBI, dotyczy to wszystkich krajów na świecie, nawet uznanych za terrorystyczne czy raje podatkowe). Dlatego właśnie transfer waluty pomiędzy podmiotami gospodarczymi i innymi jednostkami na terenie RP jest możliwy za zgodą NBP i odbywa się w taki a nie inny sposób. Trochę inne rozwiązania dotyczą osób fizycznych, rezydentów i nierezydentów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ liha
Niekoniecznie musi to byc k. kredytowa - moze byc debetowa.

A ogolnie: ja mam z PP same dobre doswiadczenia. Fakt, nigdy nie mialem (odpukac...) sytuacji problemowej i nie musialem szukac u nich pomocy wiec uwazam, ze jednak nie jest tak zle (po kilkudziesieciu transakcjach)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o zagraniczne płatności kartą kredytową to PayPal jest wg mnie dobrym rozwiązaniem. Ja na razie nie miałem problemów.
Aby móc przelać pieniądze z PayPal-a na swoje konto bankowe, trzeba je najpierw dodać w systemie.

Pozdrawiam
d007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. dect masz absolutnie racje chociaż tutaj bym uważał, debetówki bywają akceptowalne o ile posiadają kod zabezpieczający cvv2 i są wydawane przez vise i mastercard. Można też płacić za pomocą kard przedpłaconych nadających się tylko do transakcji internetowych. Radze dobrze przemyśleć otwieranie tego konta, prowadzenia jest za darmo ale....Do przelewów międzynarodowych jest świetne (no chyba że ktoś zaczyna handlować z Chinami albo Nigerią na ten przykład).
Ktoś napisał o przelewach które trwają 5 dni- przelewy są księgowane automatycznie tylko uzyskanie autoryzacji bankowej bywa jak wrzód na dupie i trzeba czekać. Następna rzecz PayPal jest silnie powiązany z eBay, Amerykanie mają joba na punkcie bezpieczeństwa i o ile kupno wykrywki, saperki będzie spoko o tyle próba zapłacenia za broń,replikę, nieważne , w każdym razie może sie skończyć limitowaniem konta i sie trzeba tłumaczyć. Jest jeszcze wiele drobiazgów jednak przemyślane posiadanie tego konta może być zajebistą sprawą. pozdrawiam.liha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba konta (PL i UK) przyjely obie moje karty debetowe bez problemow - ta do netowych platnosci z mBanku i zwykla debetowa angielska VISE

O ile mBank ma cvv2 to co do angielskiej nie jestem pewien (pisze z pracy) :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dect na koncie brytyjskim debetówka idzie bez problemu, jednak `rynek polski i brytyjski są tak różne od siebie, że nawet porównanie malucha i mercedesa nie oddaje jeszcze sytuacji. pozdrawiam.liha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
Witam
Zalogowałem się na paypalu, powiązałem konto bankowe, konto ebay. Teraz mam pytanie- jeżeli wygram aukcję np w UK to jak przebiega cała transakcja? Muszę wpłacić kasę na swoje konto w PayPal i dopiero wtedy dokonuję przelewu do osoby z aukcji? Są dwie opcje przelewy błyskawiczna i taka która trwa kilka dni. Czy są jakieś różnice między nimi poza czasem oczekiwania i czy bez obawy można korzystać z tej błyskawicznej? Trudne te początki ;)
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie