Skocz do zawartości

Co wojsko ukrywalo w Czerwonym Borze ?


Benny Hill

Rekomendowane odpowiedzi

ja służyłem w kompani p.chemicznej 93/94 szukam kumpli z tamtych czasów było nas dwóch pingwinów ja Romek Garncarz taki wysoki i Rafał Wojtyczka pamiętam był też Mariusz Cendrowski i paru innych mam dużo zdjęć z tamtych czasów było naprawdę super miło wspominam ten czas chętnie bym się z kimś spotkał z tamtych czasów utrzymuję cały czas kontakt z Rafałem byłem kilka razy w Czerwonym Boże już po rozwiązaniu jednostki , a jeżeli chodzi o te podziemia to rzeczywiście coś tam jest było widać na zewnątrz zamaskowane kanały wentylacyjne a w naszym bloku stacjonowali ci z łączności na których mówiono krety nikt z kadry nie chciał nic mówić zasłaniali się tajemnicą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 1 month later...
polimer 24 ja byłem w tym czasie też pingwin 93/94 kompania zapatrzenia był nas dwóch pingwinów ja Jacek M i Remigiusz M oraz dwóch braci blizniaków z kompani remontowej oraz u nas chłopak chyba z pod grajewa który na zmianę ze mną jeżdził z trepami do Łomży osinobusem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 11 months later...
a co jeszcze kolega by chciał wiedzieć? Mam pewne informacje od wuja którego ostatnio wypytywałem o tę jednostkę i tajemnice z nią związane wuj był w czasach jej istnienia Starszym chorążym i wie co nie co. Sam z resztą mieszkam 4km od Czerwonego to się i trochę orientuję w temacie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc trza się spotkać jak koledzy miejscowi i pogadać. Co do Czerwonego to tak jak napisał już ktoś wyżej że był tam szpital z pełnym wyposażeniem gotowy przyjąć (nie wiem dokładnie ilu) pacjentów. Schrony dla polskich władz w czasie wojny główne Stanowisko dowodzenia itp tyle mogę:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Ja też tam służyłem około półtorej miesiąca.Jesień 99.Potem pojechaliśmy do Warszawy na podchorążych jako BOR.Może ktoś jest z tej ośki? :-))
Oczywiście nic nie widziałem,ale pogłoski chodziły ,że pod placem apelowym,czyli miedzy kuchnia a blokami mieszkalnymi jest bunkier w którym na czas wojny miał siedzieć rząd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 6 months later...
a czy któryś z was szukał na terenie całego kompleksu?według mnie teren jest bardzo godny uwagi bo odkąd zacząłem poznawać jego okolice zawsze trafiam na ciekawe i niekiedy tajemnicze miejsca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Witam ja miałem tą przyjemnosc tam słuzyc w latach 92-94 komp saperów i potwierdzam tam jest większy kompleks pod zięmią niz na powierzchni.Tam jest centrum dowodzenia na czas wojny i wiele innych tajemnic nawet jest podziemny tunel łączący z Zambrowem i Łomżą oraz prawdopodobnie podziemne lotnisko oraz rampy do rozładunku sprzętu wojskowego ale teraz to wszystko albo zabezpieczone albo zlikwidowane..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie